reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Geleceğin Land Rover SUV’si “kısmen” görünmez olacak [Video]

Başlık iddialı biliyoruz, ancak bu bizim değil, Land Rover‘ın iddiası. Land Rover‘da şu sıralar yok artık dedirtecek deneysel teknolojiler üzerinde hummalı bir çalışma sürdürülüyor.  Görünmez araç teknolojisi olarak duyurulan son çalışma ile Land Rover, kullanıcıların “O çukuru nasıl görmedim?” sorusunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.


Transparan kaput teknolojisi, aracın ön alt kısmına yerleştirilen kameralardan elde edilen görüntünün ön cama yansıtılarak sürücünün aracın burnundan dolayı göremediği yolu görebilmesine imkan tanıyor. Teknoloji sayesinde sürücü sistemi aktif hale getirdiğinde, kameralardan elde edilen görüntü sanal olarak ön kaputun üzerine düşürülüyor, kaput tamamen transparan olmasa da altında bulunan yolu ve tekerlerlerin yönünü net bir şekilde görme şansı sunuyor.

Özellikle zorlu yol koşullarında çok faydalı olabilecek bu teknolojiye sahip Land Rover konsept aracı Discovery Vision Concept, bu ayın sonunda gerçekleştirilecek olan New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Teknolojiyi gözünüzde daha net canlandırabilmek için hemen aşağıda yer alan videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

VİDEO