reklamı kapat

POPÜLER

ps

Borderlands: The Pre-Sequel yeni nesil konsollara neden gelmiyor?

Yeni nesil konsolların gelmesiyle firmalar fikir olarak bölünmüş durumda. Artık sadece yeni nesle oyun üretecek olan firmalar, hedef kitlesi tamamen yeni nesle geçmediği için riskli bir pazar olarak görenler, bir de iki nesle de oyun çıkartarak hayranları desteklemeye çalışanlar.

Bu aralar konsol kullanıcıları arasındaki yeni gerilim, istediğiniz oyunun evinizdeki konsola çıkıp çıkmayacağı. Yeni nesil konsol sahipleri oyunların azlığından şikayet ederken, eski nesil sahipleri bir süre sonra yeni bir konsol almak zorunda bırakılmak istemiyor. Bu durumda ise karar şirketlere kalıyor. Yeni nesle nasıl bir geçiş yapacakları konusunda dikkatli adım atmak zorundalar.
ps

Borderlands oyununun yapımcıları da aynı ikilemden eski nesil konsolu seçerek kurtulmuş. İlk iki oyunun geliştiricisi olan Gearbox Software, her ne kadar yeni oyunun geliştiriciliğini üstlenmese de, oyunun neden yeni nesil için çıkmadığını açıklıyor.

“Yeni nesil için oyun yaratmak masraflı” diyen Gearbox Software başkanı Randy Pitchford açıklamalarına şu şekilde devam ediyor: “Borderlands oyuncularının yeni nesle geçtiğini düşünsek bile tamamı için bunu söyleyemeyiz.” Yani aslında bu kararı vermelerinde etkili olan şey, eski nesle sahip olmayan yeni nesil konsol sahibi oyuncu sayısının az olması. Geçiş süreci tüm firmalar için sancılı olacak bu kesin fakat oyuncular için de durum çok rahat gözükmüyor.