reklamı kapat

POPÜLER

acreed

Ubisoft eski nesil konsolları bir süre daha destekleyecek

PayStation 4 ve Xbox One ile beraber eski nesil konsolların pabucu dama atılmak üzereyken, çok az firma yeni çıkacak oyunlarını hem eski hem de yeni nesil konsollara sunar duruma geçti. Bu geçiş sürecinde eski nesil konsol sahiplerini düşünen Ubisoft, en az bir yıl daha oyunlarını eski nesil konsollar için de çıkartacağını açıkladı.

Edge‘in Ubisoft’un yaratıcı ekip başkan yardımcısı Lionel Raynaud ile yaptığı röportajda Ubisoft’un oyuncuları olabildiğince desteklemeye çalıştığını görebiliyoruz. “Ubisoft, Xbox 360 ve PlayStation 3 için oyun üretmeye birkaç yıl daha devam edecek.” diyen Raynaud “Bu yıl ve bir sonraki yıl da bu platformlar için oyunlarımızı çıkartacağız. Assassin’s Creed Black Flag, ilk yeni nesil Assassin’s Creed oyunumuzdu ve yeni nesil konsolun nimetlerinden faydalanacak şekilde yarattık fakat yine de eski nesil konsollarda da oynanabilmesi için uyumlu kıldık.” diye devam ediyor. Hem yeni hem de eski nesle uyumlu oyun çıkartmanın yaratım sürecini kısıtlayıp kısıtlamadığı sorusuna ise şu şekilde yanıt veriyor: “Bu bir seçim. Her ne kadar iki platforma da uyumlu bir oyun geliştiriyor olsak da pazarı domine eden platform için oyunun daha ayrıcalıklı olmasını sağlıyoruz. Bu tarz bir karar almamak şirket imajını da zedeler.”

Assassin’s Creed Black Flag ile bu tempoya alıştıklarını söyleyen Raynaud yeni Assassin’s Creed oyunuyla ilgili açıklama yapmasa da şirketin her yıl çıkan bu favori serisiyle ilgili bir iki yorum yaptı. Hayranlardan sürekli yeni Assassin’s Creed oyunu için istek aldıklarını söyleyen Raynaud, insanlar istediği sürece Assassin’s Creed oyunlar çıkartacaklarını belirtti ve her defasında beklentileri karşılayacak kadar iyi oyunları hazırlamanın büyük bir baskı olduğuna da değindi.

İLGİLİ HABERLER