reklamı kapat

POPÜLER

Dell XPS 10 incelemesi

Dell XPS 10
TABLETE ARTI KLAVYEYE EKSİ
Snapdragon S4 işlemcili, Adreno 225 GPU’lu donanım bileşenlerinin Ice Storm skoru 5046 oldu. Windows RT’ye henüz destek vermeye bağlayan ve marketteki yerini alan 3D Mark’ın bu sonucunu karşılaştırmakta zorlanıyoruz çünkü henüz karşılaştırma yapacak kadar çok RT’li cihaz görüntülenemiyor. Ancak Türkiye için konuşursak, yurt içinden bir Surface RT satın alma şansınız olmadığına göre, aşağı yukarı benzer performans değerleri sunan bu iki tablet arasında seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dell XPS 10’un pil ömrünü ciddi şekilde uzattığını söylediğimiz klavye aparatı, yazı yazma anlamında pek fonksiyonel değil. Çalışırken ufacık boyutlu ve gerektiği gibi tepki veremeyen tuşlar üzerinde zorlanabilirsiniz. Klavye üzerinde touchpad’e de yer ayrılmış, olmasaydı çok daha rahat kullanılan bir klavyeye sahip olabilirdik. Hatta belki de Microsoft’la iş ortakları bir araya gelip dokunmatik ekranlı Windows tablet bilgisayarlardan touchpad’i kaldırmayı düşünebilirler. Bilgisayarın kullanım alanı oldukça geniş. ARM tabanlı olduğu ve masaüstü yazılımları yüklemenin mümkün olmadığı bir cihaz olmasına rağmen Microsoft’un günden güne genişleyen uygulama mağazasında işe yarar, hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalarla karşılaşmanız olası.

Tablet 10 inç gibi ne çok büyük ne de çok küçük bir ekran büyüklüğünde olduğu için film veya dizi izlemek eğlenceli oluyor. Yalnızca seyahat sırasında ya da cafe ya da restoranda vakit geçirirken değil, evinizde yatağınızdan çıkmak istemediğiniz zamanlarda ufacık tabletinizi yanınıza alıp en sevdiğiniz dizinin yeni bölümlerini izleyebilirsiniz. Multimedya dosyaları arasında vakit geçirmek için Windows RT’li XPS 10, güzel ve tercih edilebilir bir tablet ancak puanını, gövdenin arka kısmına ekleyeceği bir stantla daha da artırabilirmiş. Belki kılıf gibi bir takım aksesuarlarla bu eksiği kendiniz de giderebilirsiniz.