reklamı kapat

POPÜLER

Dell XPS 13

Dell’den kir tutmayan çerçevesiz ekranlı dizüstü bilgisayar

Dell, teknoloji tutkunlarının beğenisini kazanacak yeni dizüstü bilgisayarı XPS 13’ü tanıttı. Piyasadaki XPS 13 modelini yenileyen Dell, tasarımda yapılan değişikliklerle çok daha iddialı bir bilgisayara imza atıyor. Dell, beyaz ve altın karışımı bir renge sahip olan bilgisayardaki titanyum oksit kaplamalı gövdenin kire karşı çok dayanıklı olduğunu söylüyor.

Selefiyle kıyaslandığında hem daha hafif hem daha ince olan yeni XPS 13, 1,2 kilogram ağırlığında. Intel’in sekinci nesil işlemcilerinden güç alan yeni XPS 13, Full HD veya 4K ekran çözünürlüğüyle satın alınabiliyor. İnce ekran çerçeveleriyle neredeyse çerçevesiz bir görünüm sunan bilgisayarın depolama çözümü 128 GB SSD ile başlayıp 1 TB PCIe SSD’ye kadar artırılabiliyor. Full HD çözünürlüklü modelin pili tam şarjla 20 saate, 4K çözünürlüklü modelin pili ise tam şarjla 11 saate kadar dayanabiliyor. SD kart yerine microSD kart girişinin yer aldığı bilgisayarda üç adet USB-C bağlantısı bulunuyor. 16 GB’a kadar RAM desteği sunan şirketin yeni bilgisayarda yeni soğutma sisteminin kullanıldığını da unutmadan söyleyelim.

Yeni Dell XPS 13, sekizinci nesil Intel işlemcileriyle fark yaratıyor

Yurt dışında bugün itibarıyla satıla sunulan yeni Dell XPS 13’ün başlangıç fiyatı ise 1.000 dolar. Yeni Dell XPS 13’ün Türkiye’deki satış fiyatı henüz açıklanmasa da bilgisayarın yüksek fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.