reklamı kapat

POPÜLER

Dev ekranlı Samsung tabletin detaylı görselleri sızdı

22 Ekim 2015

Samsung’un 18,4 inç boyunda dev bir tablet çıkarmaya hazırlandığı artık sır değil. Daha önce birçok kez teknik özellikleri sızan Galaxy View isimli tablet ilk kez detaylı görselleriyle birlikte karşımızda.

Sammobile‘ın paylaştığı ve muhtemelen tabletin tanıtım videosuna ait olan fotoğraflarda, Galaxy View’i birçok açıdan detaylı bir şekilde görebiliyoruz. 18,4 inç boyunda olan tablet fotoğraflarda da “gerçekten” büyük görünüyor. Tabletin en dikkat çekici “eksikliği” ise fiziksel ana sayfa tuşu. Böylece uzun zaman sonra ilk defa tuşsuz bir Samsung tablet görmüş olacağız. Güney Koreli şirket bunun yerine navigasyon tuşlarını artık ekran içine atamış görünüyor. Bu kadar büyük olunca tabletin kontrolü ve kullanması da soru işareti elbette. Samsung bunu ise ekranın arkasından çıkan bir ayaklıkla halletmiş.

Galaxy View’in daha önce benchmark testlerinde ortaya çıkan teknik özelliklerini hatırlatmak gerekirse; 1080p çözünürlüklü ekran, 8 çekirdekli 64 bit Exynos 7580 işlemci, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 8 MP arka kamera, 2 MP ön kamera ve 5700 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Tanıtım videosu da hazır olduğuna göre Galaxy View’in Samsung tarafından duyurulması artık an meselesi diyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dev ekranlı Samsung tabletin detaylı görselleri sızdı” için bir cevap

  1. Mustafa Akkaş dedi ki:

    fiziksel ana sayfa tuşu neden bir eksiklik olsun ki. ilk çıkan, honeycomb bulunan; galaxy tab 10.1’de defiziksel home tuşu yoktu. aslında, tabletlerin ön yüznde fiziksel tuş çok abes duruyor.