reklamı kapat

POPÜLER

Amazon otomobil bagajına paket teslimat

Dev işbirliği; Amazon’un otomobil bagajına paket teslimat ağı büyüyor

Eğer evde kimse yoksa kargo paketlerinin teslimatı konusunda önemli sorunlar ortaya çıkarıyor. Ancak Amazon geçen yıl başlattığı otomobil bagajına paket teslimatı hizmetiyle bu soruna çözüm sunmuştu.

Dünya otomobil devlerinden Ford; yaptığı açıklamada, Ford ve Lincoln araçlarına Amazon ile birlikte paket sistemi için beraber çalıştığını duyurdu. Amazon Prime‘ın teslimat hizmeti bir araca tek seferde erişime sahip olacak ve bu da bagaja bir paket bırakmalarını ve her şeyi geri kilitlemelerini sağlayacak bu sayede bir iş günü boyunca teslim edilen ürün ya da paket güvenli bir şekilde muhafaza edilecek. Bu sistemin başlaması için ilk etapta General Motors ve Volvo araçları uygun bulan Amazon bagaja paket teslim ağını genişleterek 2017 model ve üstü Ford ve Lincoln araçlarını da bu kapsama aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hizmet alanını genişletiyor

Bu hizmet yalnızca ABD’nin 50 eyaleti ile sınırlıyken eğer hizmet olumlu geri dönüş alırsa hizmet alanını genişletecek gibi duruyor. Yine de her otomobil bu hizmet için uygun değil. Ford araçlar için 2017 model yılına ya da sonrası bir modele sahip olmak ve otomobil üreticisine bağlı araç servisi olan FordPass Connect ile donatılmış bir araç olması gerekiyor. Aynı şartlar Lincoln için de geçerli, 2018 model yılına ait olması gereken aracın Lincoln Connect‘e kaydolması gerekiyor.

Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında birçok hizmette eksiği bulunan Amazon Türkiye’de sürpriz olmayacağı üzere bagaja paket teslim hizmeti bulunmuyor.

İlgili video

Kargo taşımacılığının geleceğine Airbus dokunuşu