reklamı kapat

POPÜLER

Doktor Mehmet Öz’den hayat kurtaran akıllı saat: iBeat

Amerika’da kendi programıyla tanınan Doktor Mehmet Öz şimdi de teknolojiye el atıyor. Ünlü doktor 24 saat boyunca kalp atışlarımızı ölçen iBeat akıllı saatlerini öneriyor.

Mehmet Öz’ün de yatırım yaptığı iBeat Life Monitor isimli bu yeni akıllı saat kesintisiz sağlık desteği sağlıyor. Kendi GPS’ine sahip olan cihaz “Hayatınızı kurtaran akıllı saat” sloganıyla yola çıkıyor. Apple ve Withings’ten farklı olarak kullanıcısının kalp atışlarını kesintisiz olarak takip ediyor. Hayati bir durum yaşandığında kullanıcının akrabaları ve acil servis görevlileri ile irtibata geçiyor. Akıllı telefon olmaksızın kullanabilen bu saate sahip olmak isteyenlerin aylık üyelik ücreti ödemesi gerekiyor. iBeat’in CEO’su Ryan Howard‘ın açıklamasına göre yıllık 200 dolar ödeyerek kesintisiz sağlık desteğine sahip olmak mümkün.

Doktor Mehmet Öz yatırımcı olmanın yanı sıra, bu akıllı saatin sağlık danışmanlığını da yapıyor. Ancak son zamanlarda güvenirliliği sorgulanır hale gelen Doktor Öz’ün projeye dahil oluşu akıllı saatin vaadinin sorgulanmasına neden oluyor. Türk kökenli doktor uzun zamandır Amerikan televizyonunda The Dr. Oz Show‘u sunuyor. Mehmet Oz geçtiğimiz yıllarda programda tanıttığı diyet ürünlerinin sağlığa uygun olmaması sebebiyle açılan davalarla uğraşmıştı. Bu durum onun itibarının zedelenmesine neden oldu. Onun itibar kaybının iBeat’in satışlarını da etkileyebileceği düşünülüyor.