reklamı kapat

POPÜLER

Opel, 2017 Ampera-e ile meydan okuyor [Video]

Opel, Paris Otomobil Fuarı’nda uzun süredir beklenen ve menzil değerleri bir hayli iyileştirilmiş Ampera-e modelini otomobil dünyasının beğenisine sundu. Tanıtımın ardından yenilenen Opel Ampera-e‘nin gelişmiş menzil değeri ve teknik özellikleri de kesinleşti.

Opel, Ampera-e’nin tanıtımından evvel, performans modelleri ile bir araya getirmiş ve gerçekleşmiş olan drag yarışında Ampera-e oldukça başarılı bir sonuç elde etmişti. Ampera-e uzun bekleyişin ardından markaların yeni modellerinin art arda ortaya çıkardığı adeta bir otomobil fırtınasının yaşandığı Paris Otomobil Fuarı’nda sahne aldı.

amperae9
Chevrolet Bolt‘un avrupa’lı kardeşi olan Ampera-e marka için oldukça önemli. Marka yetkilileri Ampera-e’yi, ikinci bir araba olarak düşünülen elektrikli modellerin bundan daha fazlasını içerdiğinin kanıtı olarak görüyor. Opel’in bunu söylemesindeki etken tabiki de Ampera-e’nin 505 km‘lik menzil değeri. Opel, Ampera’e’nin en kötü koşullarda bile en az 200 km yol kat edebileceğini açıkladı. Bu değer günümüzde satılan birçok elektrikli modelin maksimum menzili ile neredeyse eşit bir rakam.

amperae10
Test koşullarında ulaşılan 505 km’lik menzil değerine ulaşan Ampera-E asfalta çıkıp günlük kullanımda değerlendirildiğinde ise 380 km gibi yine tatmin edici bir değeri kullanıcısına sunabiliyor. Opel Ampera-e’de 204 beygir ve 360 nm tork üreten tamamen elektrikli motor görev yapıyor. Ampera-e, elektrikli motoru ile 0‘dan 50‘ye 3.2 saniyede ulaşabiliyor. Ampera-e, hareket halinde iken ise 80 km/s‘ten 120 km/s‘e 4.5 saniye gibi zamanda ulaşıyor. Bu değerde otomobilin ara hızlanma değerlerinde de başarılı olduğunun bir göstergesi. Opel Ampera-e’nin maksimum sürati ise 150 km/s.

VİDEO
https://youtu.be/2uaiphF-Miw