reklamı kapat

POPÜLER

dontstarve

Don’t Starve yazın çok oyunculu moda geçiyor

Klei Entertainment hayatta kalma oyunu Don’t Starve, “en iyi tek kişilik oyun” yaratma amacıyla ortaya çıkmıştı. Ancak işler değişti, çünkü yaz sonuna doğru çok oyunculu sistemi destekleyen bir ek paket geliyor.

Don’t Starve’da ne kadar hayatta kalabildiniz veya oyunu ne kadar uzun süre oynadınız bilemiyoruz, fakat oldukça eğlenceli olan bu oyunun temel noktası zorlu koşullarda yaşadığınız gün sayısını olabildiğince uzatmak. Hayatta kaldığınız her gün sizin için bir maceraya dönüşürken, koşullar da oldukça zorlu hale geliyor. Örneğin kışın kar yağdığında eğer sizi koruyacak bir şeyler yapmadıysanız donabilirsiniz ya da vahşi hayvanların saldırısına uğrayabilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan bu oyunda gün gün ilerleme kaydedip bir anda öldüğünüzde ise baştan başlamanız gerekiyor ki oyunu güzel yapan da bu özelliği belki de.

dontstarve
Oynaması ne yazık ki anlatması kadar kolay olmayan oyun daha önce Reign of Giants eklentisi almış ve biraz daha zorlaşmıştı. Bir kısım oyuncular resmi forumlarda inatla çok oyunculu mod isterken, geliştiriciler de bu başlıkları siliyorlardı. Ancak fikirleri değişmiş olacak ki resmi duyuruyu kendi forumlarında yaptılar. Don’t Starve çok oyunculu modu bu yazın sonunda getirecek, hem de oyun sahiplerine ücretsiz olarak! Minimum 4 kişi ile oynanmasını amaçladıkları çok oyunculu modda özel odalar kurup arkadaşlarınızla oynayabilir ya da yabancılarla beraber hayatta kalmayı tercih edebilirsiniz. Oyuna gelecek eklenti tek kişilik moda bir etkide bulunmayacağı için, yalnız takılmak isteyenler de maceralarına devam edebilecek.

dontstarve
Eğer oyuna sahip değilseniz ama ilginizi çektiyse bu çok oyunculu Don’t Starve Together eklentisinin alfa sürümü çıkmadan oyunu almanızı öneririz. Çünkü şu an 15 dolar olan oyun, eklenti çıktıktan sonra 20 dolar olacak. Peki siz bu acımasız oyunda ne kadar hayatta kalabileceksiniz?