reklamı kapat

POPÜLER

nomad

Dört adet USB bağlantılı kablosuz şarj cihazı

Akıllı telefonlarda kablosuz teknolojisinin kullanılmasıyla birlikte kablosuz şarj cihazlarını da görmeye başladık. Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X modellerinde kablosuz şarj teknolojisini kullanmaya başlamasının ardından şirketler bir bir yeni kablosuz şarj cihazlarını görücüye çıkarıyor.

Bu şirketler arasına katılan Nomad, Wireless Hub adını verdiği kablosuz şarj cihazını tanıttı. Cihazı piyasadaki kablosuz şarj cihazlarından ayıran bünyesinde barındırdığı dört adet USB bağlantısı. Bir adet USB-C (3A çıkışa destek veriyor), bir adet USB Type-A (2.4A çıkış) ve iki adet USB Type-A’nın (1A çıkış) yer aldığı cihazın güç çıkışı ise 7.5 watt. iPhone 8 ve iPhone X’in destek verdiği bu güç çıkışı sayesinde telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek mümkün. Şu anda yurt dışında satışa sunulan kablosuz şarj cihazının fiyatı ise 79,95 dolar.

Apple’ın kablosuz şarj cihazı AirPower da yolda

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch Series 3 ve yeni AirPods destekli bir kablosuz şarj ünitesi AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Apple her ne kadar AirPower’ın satış fiyatını açıklamasa da Apple’a yakın kaynaklar cihazın yurt dışındaki fiyatının 199 dolar olacağını belirtiyor. Bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulmasını beklediğimiz cihazın Türkiye’deki fiyatının 900 Tl olacağı iddia ediliyor.