reklamı kapat

POPÜLER

Ducati’nin en güçlü canavarıyla tanışın: Monster 1200 R [Video]

1993 yılında Miguel Angel Galluzzi önderliğindeki Ducati tasarım ekibi kimsenin beklemediği “bir şey” yaptı. Eski bir yarış motoru şasisini ve hava soğutmalı yarış motor bloğunu bir araya getiren çılgın İtalyanlar, zamanının çok ötesindeki Ducati Monster‘ı geliştirdi. Agresif, kaslı, dinamik, her an gazlamaya müsait bu canavar o zamanlarda herkese “garip” görünse de İtalyanlar bir efsane yarattıklarının farkındaydı. Aradan yıllar geçse de hayranlarını hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan Monster her zamanki gibi yine çok estetik, yine çok agresif ve hepsinden önemlisi şimdiye kadarki en güçlü çıplak Ducati.

160 beygir gücündeki 2016 Ducati Monster 1200 R, gelmiş geçmiş en güçlü çıplak Ducati ünvanına sahip. Çift silindirli Testastretta 11 DS motoru sayesinde bu ünvana ulaşan canavar, eskilerin gariban gözüyle baktığı çıplak motor kavramını bambaşka bir boyuta taşıyor. Ducati’ye aşina olanlar ve hatta olmayanlar bile klasik Monster tasarımını 2016 model R’da da gözlemleyecektir. Alıştığımız Monster tasarımını yıllardır bozmayan Ducati, yeni canavarına ufak tefek makyaj yapmayı ihmal etmemiş elbette. Kocaman kaslı benzin deposu ve Monster imzası yatık selenin yanında daha agresif bir görünüme kavuşan ön kısım ve yeni kuyruk tasarımı göze çarpan detaylar arasında. Ayrıca “Ducati kırmızısı” her zamankinden daha canlı.

Brembo marka frenler, Marchesini imzalı alüminyum jantlar ve ayarlanabilir Öhlins süspansiyonlar Monster’ın zengin görünümünü perçinleyen ve 160 beygirlik canavarı yeri geldiğinde sakinleştiren detaylar arasında. Monster yalnızca sokakların değil pistlerin korkulu rüyası olmak için her şeye sahip. Ducati kırmızısının yanında “heyecan verici siyah” renk seçeneğine de sahip olan 2016 model Monster 1200 R önümüzdeki yılın başlarında piyasadaki yerini alacak.

VİDEO