reklamı kapat

POPÜLER

samsung televizyon

Dünya genelindeki televizyon satışlarında beklenmedik gelişme

TrendForce tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, dünya genelindeki televizyon satışları bu yılın üçüncü çeyreğinde ”tarihi zirveye” ulaştı.

Çeyrek boyunca 62.05 milyon adet televizyon sevkiyatı gerçekleştiği belirtiliyor. Bu da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9’luk bir büyüme ve bir önceki çeyreğe göre de yüzde 38,8’lik bir artış anlamına geliyor. TrendForce, tarihi yükseliş için birkaç farklı bilgi paylaştı. TrendForce, Kuzey Amerika’da pandemi nedeniyle insanların evlerinde daha fazla zaman geçirdiğini ve bu sebeple televizyon talebinin yüzde 20 arttığını söylüyor. Samsung ve LG gibi şirketler TV satışlarında büyük bir başarıya imza atsalar da TCL de önemli başarı sergiliyor. TCL’nin ardında listenin dördüncü sırasında Hisense, beşinci sırasında ise Xiaomi yer alıyor. Sony’nin listede yer almaması ise şaşırtıcı olduğunu söyleyelim. Sony’nin rakiplerine kıyasla daha yüksek fiyattan TV satması bu durumun sebebi olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL’den televizyon satışlarında dikkat çekici başarı

TCL geçtiğimiz yıla göre yüzde 52,7’lik artışla listenin üçüncü sırasında yer alıyor. LG, 2019’un üçüncü çeyreğine kıyasla yüzde 6.7’lik bir artış gösteriyor. Şirketin geçtiğimiz çeyrekten bu yana yüzde 81.7’lik büyük bir sıçrama sergilediği görülüyor. TrendForce sevkiyatlardaki artışa rağmen bu yıl bir önceki yıla kıyasla televizyon sevkiyatların düşeceğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

İki kişinin kullanabildiği ilginç elektrikli model