reklamı kapat

POPÜLER

Wall of Sound 2.0

Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü daha da büyüdü

Wall of Sound 1.0’ın yerini alan Wall of Sound 2.0, 1 metre uzunluğu, 1,7 metre genişliği ve 178 kilogram ağırlığı ile dünyanın en büyük iPhone bağlantılı hoparlörü olarak tanıtıldı. İçinde yer alan 44 hoparlör ve 2 subwoofer, tam 8.000 watt gücünde ve 130 desibel şiddetinde ses verebilme kabiliyetine sahip. Ortalama büyüklükte bir uçağın kalkış esnasında 140 Desibel şiddetinde ses çıkardığını hatırlatmakta yarar var.

Wall of Sound 2.0
iOS UYGULAMASI
Sahip olduğu lightning bağlantısının yanı sıra Bluetooth ve Wi-Fi teknolojilerini de destekleyen hoparlör, bu sayede farklı cihazlardan da bağlantı kurularak müzik dinlemeye imkan sunuyor. Ayrıca WOS 2.0 için özel olarak geliştirilen iOS uygulaması iControl sayesinde hoparlöre ilişkin birçok ayarı yapmak, Spotify gibi online müzik uygulamalarına hoparlörü bağlamak gibi işlevler yerine getirilebiliyor.

Wall of Sound 2.0
MAYMUNLA SES KONTROLÜ
1500-6000 Hz aralığında crossover değerine sahip hoparlörün üzerinde yer alan bir adet maymun modeli de ses seviyesinin sağlığa zarar vermemesi için hazır bulunuyor. Hoparlörün ses kapasitesi daha önce de belirttiğimiz üzere normalin çok üzerinde olduğu için hemen iPhone bağlantı noktasının yanında yer alan küçük maymunun gözleri, normal ses seviyelerinde mavi ışık verirken çok yüksek ses seviyelerinde altın sarısına dönüşüyor. Eğer bu noktadan sonra ses artırılmaya devam edilirse maymunun göz rengi kırmızıya dönüyor ki bu renk ile mevcut ses seviyesinin kalıcı duyma bozukluklarına yol açabileceği uyarısı verilmiş oluyor. Maymunun gözleri kırmızı haldeyken hoparlör beş dakikadan fazla kullanılırsa sesi otomatik olarak kapatıyor, daha sonra kullanıcı tekrar hoparlörü açabiliyor.

Wall of Sound 2.0
Tamamı İsveç’te el yapımı olarak üretilen bu devasa büyüklükteki hoparlör, şu an için indiegogo aracılığıyla ön satışa sunulmuş durumda ve fiyat olarak standart versiyon için 6 bin 900 dolar, Lou Reed siyah özel versiyonu için 8 bin 300 dolar ve altın rengi Iron Maiden özel versiyonu için 18 bin doların gözden çıkarılması gerekiyor. Eğer bu hoparlör benim için çok büyük, sadece destek olmak istiyorum derseniz yine site üzerinden 10 Dolar’a posteri de satın alınabiliyor. Teslim tarihi olarak ise Şubat 2014 öngörülmüş durumda.

Gerek boyutları ve ağırlığıyla gerekse de cüssesiyle orantılı duran fiyatıyla evinde veya bahçesinde stadyum atmosferini yaşamak isteyen müzik severler için ideal bir seçim gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü daha da büyüdü” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    bu şirketlerin büyüklük yarışı hiç bir zaman bitmeyecek herhalde.
    wos en büyük benim demiş ama behringer’in ces 2012’de sergilediği inuke boom 8ft x 4 ft ölçülerindeydi yani yaklaşık 2,4m x 1,2m olsa gerek, ağırlığı ise 315kg’dı. bu durumda wos, inuke boom’un ancak yavrusu olur.