reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en çok akıllı telefon satan markaları [2019 3. çeyrek raporu]

Dünyanın en çok akıllı telefon satan markaları [2019 3. çeyrek raporu]

Akıllı telefon sektöründeki zorlu rekabet her zaman olduğu gibi sürmeye devam ediyor. Peki dünyanın en çok akıllı telefon satan markaları 2019 3. çeyrek galibi kim?

Kısa süre önce açıklanan dünyanın en çok akıllı telefon satan markaları 2019 3. çeyrek raporuna baktığımız zaman akıllı telefon pazarının en üstünde 2. çeyrekte de olduğu gibi yine Samsung oturuyor. Firmanın bu çeyrekte global olarak 78,2 milyon telefon sevk ettiği, bununla da yüzde 21’lik bir pazar payı elde ettiği görülüyor. İkinci sırada ABD ambargosuna rağmen 66,8 milyon telefon sevkiyatı ile Huawei yer alıyor. Firmanın 2019 3. çeyrek pazar payı ise yüzde 18 seviyesinde yer alıyor. Üçüncü sırayı ise teknoloji devi Apple 44,8 milyon iPhone sevkiyatı ile alıyor. Firmanın hesaplanan pazar payı yüzde 12 seviyesinde. Listenin devamında 32,3 milyon sevkiyat ile OPPO, 31,7 milyon sevkiyat ile Xiaomi, 31,3 milyon ile Vivo ve 10,2 milyon ile Realme yer alıyor. Sektördeki diğer firmaların ise 2019 üçüncü çeyrekte toplam 84,7 milyon sevkiyat yaptığı açıklanıyor. Genel pazar payı açısından Xiaomi’nin önüne geçmiş olması dikkat çeken OPPO, biliyorsunuz Türkiye pazarında da büyük adımlar atıyor. Bu arada OPPO’ya bağlı Realme de artık ciddi satışa rakamlarına ulaşıyor. Yenilikçi isimlerden Vivo da ses getirmeyi sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en çok akıllı telefon satan markaları 2019 3. çeyrek raporunda sürpriz bir isim yok

Artık sektörün genel hatları oturmuş durumda. Şu an devleri rahatsız edecek kadar yükselişe geçen bir isim bulunmuyor. Bu listenin üst sıralarında Sony, LG ve HTC‘nin yer almıyor olması ise birçok kişiyi üzüyor. Zamanında pazara hakim olan bu isimler, yanlış kararlar nedeniyle şu an Çin merkezli firmaların oldukça gerisine düşmüş durumda. Bu üç ismin tekrar yükselme şansı da mevcut şartlar ve telefonlar ile çok zor görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni kablosuz kulak modeli