reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hızlı dağ bisikleti rekorunun nefes kesen anlarına ortak olun [Video]

Elde ettiği dereceyle dünya rekortmeni olan Eric Barone, yaşları kaç olursa olsun insanların istediklerinde sınırlarının ötesine geçebileceğini bir kez daha kanıtlıyor.

Çeşitli alanlarda kırılan dünya rekorları sınıfı ne olursa olsun insanoğlunun, sınırları tamamen kendi çizebileceğini bizlere kanıtlamaya devam ediyor. Haberimiz, geçtiğimiz yıllardaki kırdığı rekoru kendisi için son nokta olarak görmeyen bir rekortmeni konu alıyor. 56 yaşındaki Fransız sporcu Eric Barone 2015 yılında eline geçirdiği dağ bisikleti kategorisindeki hız rekorunu geçtiğimiz günlerde yaptığı denemeyle geliştirerek kendi sınırlarını bir adım daha ileriye taşımayı başardı.


Bisikleti üzerinde giydiği kıyafetiyle aynı zamanda “Kırmızı Barone” olarak bilinen sporcu 2015 yılında kırdığı dünya rekorunu bir adım ileriye taşımak adına 18 Mart günü Fransa’nın Vars bölgesindeki pistte hazırlıklarına başladı. İki yılın ardından tekrar bir dünya rekoru kırmak için ekibiyle birlikte kenetlenen Barone 223,30 km/s’lik hız rekorununun yaklaşık dört kilometre üzerine çıkmayı başardı. Gerçekleştirilen denemenin ardından Eric Barone ve ekibinin yeni dünya rekoru 227,720 km/s olarak kayıtlara geçti. Rekorun ardından sürecin önemli anlarını içerek bir video yayınlayan ekip meraklılarını bu heyecana ortak olmaya davet ediyor. İlgili videoya haberin girişinden ulaşabilirsiniz.