reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti La Voiture Noire

Dünyanın en pahalı otomobilini alan kişi belli oldu

Dünyanın en pahalı otomobili olarak lanse edilen Bugatti La Voiture Noire otomobilini satın alan dünyaca ünlü isim belli oldu. Gelen haberlere göre Bugatti imzalı otomobili Cristiano Ronaldo, 9,5 milyon euroya satın aldı. Dünyada sadece 10 adet üretilen bu özel otomobil performansı ve tasarımıyla sınırları zorluyor.

Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann tarafından “GT otomobillerin zirvesi” olarak tanımlanan model gücünü 1.497 beygir güç üreten 8 litre hacimli W16 motordan alıyor. 1.600 Nm tork üretebilen otomobildeki bu motor Chiron modelinde de yer alıyor.  6 egzoz sistemini bünyesinde barındıran otomobilde boydan boya LED stop lambalar bulunuyor. Çamurluklara kadar uzanan LED ön farlarıyla da dikkat çeken La Voiture Noire modeli için limuzin konforu ile spor otomobil gücünü birleştiren bir coupe olduğu belirtiliyor. Tasarımı ve sunduğu performansla dünyanın en özel otomobillerinden biri olan Bugatti La Voiture Noire’in satış fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti La Voiture Noire tasarımıyla Chiron’dan da izler taşıyor

Bugatti’nin bir döneme damga vuran otomobili Type 57 SC Atlantic’in günümüze uyarlanmış bir versiyonu olan Bugatti La Voiture Noire, simsiyah gövde rengi ve tasarımıyla hırçın bir tasarıma sahip. La Voiture Noir’ın etkileyici gövdesinin altında bir Chiron yatıyor. Chiron’un gövdesi tamamen baştan tasarlanmış. Uzatılan burun, markanın kendine has C şeklindeki karakter çizgisi, gövdeyle birleşen tamponlar ve bir kaskın vizörünü hatırlatan ön cam tasarımı La Voiture Noire’ın çarpıcı tasarımını oluşturan detaylar.

İlgili video