reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti dünyanın en pahalı otomobili

İsim sizi şaşırtmayacak; dünyanın en pahalı otomobilinin sahibi için önemli iddia

Cenevre Otomobil Fuarı 2019‘un unutulmaz otomobillerinden birisi olan Bugatti La Voiture Noire, İspanyol kaynaklara göre tanıdık bir isme gidiyor.

Geride bıraktığımız mart ayı içerisinde düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, dünyanın en pahalı otomobiline ev sahipliği yaptı. Bugatti imzasıyla tanıtımı gerçekleştirilen La Voiture Noire’nin elde ettiği bu rozetle birlikte çıtanın 19 milyon dolar seviyelerine eriştiğini öğrendik. Toplamda sadece bir adet üretilecek olan otomobille ilgili bilinmezler arasında bırakılan en önemli parça ise kim tarafından satın alındığı oldu. Henüz resmiyet kazanmasa da, artık bu konuyla ilgili elimizde önemli bir iddia var. İspanya merkezli olarak satır başlarında yer bulan detayların işaret ettiği isimde daha önce de bir Bugatti sahibi olan Christiano Ronaldo.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teslimata zaman var

Ülkenin en önemli spor kaynaklarından birisi olan Marca tarafından ortaya atılan haberde, Ronaldo’nun Bugatti tarafından açıklanmayan çok gizli sahip olduğu konusunda çok net ibarelere yer veriliyor. Cenevre’de prototip versiyonuyla sahneye çıkarılan otomobil için başarılı futbolcunun en az 2021 yılına kadar beklemesinin gerektiği de bu noktada dikkat çeken detaylar arasında. Bunun en temel sebebiyse La Voiture Noire’in henüz herhangi bir kokpit tasarımına sahip olmaması. Marka için yeni jenerasyon Type 57SC Atlantic modelini yansıtan ve Fransızca “siyah otomobil” anlamına gelen La Voiture Noire kaputunun altında 1.497 beygir güç ve 1.600 Nm tork üretebilen 8 litre hacimli W16 motor barındırıyor.

İlgili video