reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en şık ve basit telefonu olmaya aday: Halcyon

Artık cep telefonu denildiği zaman aklımıza birçok özelliği bünyesinde barındıran akıllı telefonlar geliyor. Her geçen gün yeni bir model tanıtılırken çevremizde akıllı telefon kullanmayanların sayısı giderek azalıyor. Fakat bu cihazlar aynı zamanda sosyal medya bağımlılığını da körüklüyor. Sanal dünyadan uzaklaşmak ve gerçek dünyayla daha sıkı bağlar kurmak isteyenler ise daha basit cihazları tercih ediyor. Fakat bu telefonların pek şık olduğunu söyleyemeyiz. Halcyon konsept tasarımı ise bu durumu değiştirebilecek nitelikte.

Advertisement

Mike George tarafından tasarlanan bu telefon temel özelliklere sahip. Yani arama ve mesaj atma gibi ihtiyaçları gideriyor. Ancak ilgi çeken uygulamalara veya internet bağlantısına sahip değil. Bu sayede telefona takılıp kalmak yerine etrafımıza odaklanmamıza olanak sunuyor.

Tasarımı ise basit olarak nitelendirdiğimiz telefonlara göre oldukça şık. Kapaklı bir tasarıma sahip cihazın geniş bir ekranı ve eski usül tuş takımı bulunuyor. Telefonu kapattığınızda ise istiridye kabuğu tarzında bir görünüm elde ediyorsunuz. Bu da telefonu mekanik bir havaya sahip olmaktan uzaklaştırıyor. Neredeyse bir cüzdan inceliğinde olan cihazın USB Type-C girişi bulunuyor.

Halcyon konsept tasarımı henüz hayata geçirilmiş değil. Siz yine de basit bir telefon almak isterseniz kısa bir süre önce satışa sunulan Nokia 3310‘a bakmanızı öneriyoruz.