reklamı kapat

POPÜLER

“iPhone 8 satışları beklentilerin altında kalabilir”

Teknoloji dünyası eylül ayında duyurulacak olan iPhone 8’e odaklanmış durumda. Her gün cihazla ilgili yeni bilgiler geliyor ve cihazın bekleyenlerin heyecanı da bir kat daha artıyor. iPhone’un 10. yılı olması sebebiyle bu yıl çok etkileyici bir cihazın karşımıza çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor ve satış rekorlarının kırılacağı düşünülüyor. Fakat bazı analistler bu görüşte değil. Yapılan analizlere göre iPhone 8 beklendiği kadar yüksek satış rakamlarına ulaşamayabilir.

Deutsche Bank analistlerinin açıklamalarına göre insanlar iPhone 8’den çok büyük bir başarı bekliyor fakat başarının bu kadar büyük olmayabileceği ifade ediliyor. Wall Street’in iPhone 8’den beklentileri yükselttiğini belirten analistler, cihazın satış bazında beklentileri karşılayamayacağını düşünüyor. Elbette bu durum iPhone 8’in az satacağı anlamına gelmiyor. Deutsche Bank analisti Sherri Scribner, Adrienne Colby, ve Jeffrey Rand’in belirttiğine göre akıllı telefonların büyük bir bölümü 2,7 yıl arayla köklü değişiklikler yaşıyor. Bu döngü süresi ve eski satış rakamları göz önünde bulundurulduğunda 230 milyon iPhone 8 sevkiyatının gerçekleştirileceği öngörülüyor. Analistler ilginç bir şekilde 244 milyon seviyesinde olduğunu ancak bu rakama ulaşılamayabileceğini ifade ediyor.

Analistler geçmiş yıllardaki satış rakamlarını ve cihazların yenilenme sıklığını baz alarak tahmin yapıyor olsa da Apple’ın sadık kullanıcı kitlesini ve iPhone 8’in yarattığı heyecanı da hesaba katmak gerekiyor. Analistlerin tahminleri doğru mu çıkacak yoksa iPhone 8 rekor kırmayı başaracak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR