reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk akıllı bileklik “billboard”u [Video]

Akıllı telefondaki bildirimleri farklı renk ışıklarla birlikte kullanıcılara aktaran bileklik Embrace+, geçen ay fon toplama platformu Kickstarter üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. İnternet sitemiz üzerinden haberini yaptığımız bileklik, akıllı telefonunuza gelen arama, SMS, e-posta, sosyal ağ, takvim uyarıları, alarm ve kalan pil durumu bildirimlerini farklı renk ve stil seçenekleri ile birlikte kullanıcılara aktarmaya olanak tanıyordu.

Nike FuelBand, Jawbone UP, Fitbit Flex ve Fitbug Orb ve Embrace+ derken şimdi de kullanıcıların karşısına LinkMe olarak adlandırılan bileklik çıkıyor. Akıllı telefonunuz ile Bluetooth üzerinden eşleşen bileklik, akıllı telefonunuza gelen SMS, Facebook ve Twitter bildirimlerinizi bileklik üzerinden görüntüleyebilmenize olanak sağlıyor.

Tam dolu lityum-iyon pil ile iki hafta kullanım imkanını sunan bileklikte, saat fonksiyonu da bulunuyor. Bilekliğin ekranı 125 LED’den meydana geliyor. Bu rakam 203’e kadar çıkabiliyor. Bileklik henüz prototip aşamasında olduğu için farklı özelliklerin bileklikte yerini alabileceği belirtiliyor. Bilekliğin final sürümünde titreşimli mesaj uyarı özelliği, suya dayanıklılık ve çok renkli LED özelliğinin olması bekleniyor. Bilekliğin üretime geçebilmesi için 100 bin dolar barajını aşması gerek. LinkMe için şu ana kadar toplanan meblağ ise yaklaşık 8.300 dolar. Bileklik, 100 bin dolarlık barajı geçebilirse ağustos ayında 99 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO