reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

akıllı saat
akıllı saat

Dünyanın ilk “çerçevesiz” akıllı saat modeli geliyor

Rollme, dünyanın ilk “çerçevesiz” akıllı saat modeli ile ses getirmiş durumda. Firma bu model ile birçok dev ismi geride bırakabilir.

Advertisement

Günümüzde çıkan birçok akıllı saat modelinde çerçeveler yer alıyor. Kimi saat modelinde çok geniş döndürülebilir çerçeveler bulurken, kimisinde daha ince çerçeveler karşımıza çıkıyor. Rollme ise yeni saati ile çerçeveleri tamamen ortadan kaldırıyor. Sayfada gördüğünüz modelde tamamen ekrandan oluşan bir yüz bizleri karşılıyor. Bu yapıyı sağlamak için ekrana ufak bir vida yerleştirdiği görülen firma, yuvarlak tasarladığı modeliyle dikkat çekmeyi başarıyor. Çerçevesiz yapı nedeniyle çok modern ve güzel duran saat, oldukça büyük görünüyor ancak henüz teknik detayları gizemini koruyor. Gücünü yüksek ihtimalle MediaTek işlemciden alan ve firmanın kendi işletim sistemini kullanacak denilen akıllı saat, ne zaman satışa çıkacak ya da kaça satılacak da bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde en çok dikkat çeken akıllı saat Huawei Watch GT 2 Pro

Geçen hafta ilk kez tasarımını gördüğümüz saat, klasik ve spor olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Genel olarak yuvarlak yapıyı koruyan ve yerini aldığı modelden daha şık bir çizgide tasarlanan Huawei Watch GT 2 Pro, 2 haftalık bir pil ömrüyle geliyor. 455 mAh pil kapasitesine sahip olduğunu bilinen model, aktarıldığı kadarıyla 10W gücünde kablosuz şarj desteğine sahip olacak. Watch GT 2 ile aynı pil kapasitesine sahip olan ve yüksek ihtimalle resmi olarak Huawei Mate 40 ailesiyle beraber lanse edilecek olan saat, telefon görüşmesine imkan tanıyor ve LTE’li versiyonunun da olabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Su geçirmeyen ve iki farklı renkte görünen saat, yanında iki adet fiziksel buton taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın gelişmiş akıllı saat modeli Series 5