reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk “hiper-SUV” modeli: GFG Style Kangaroo

Efsanevi İtalyan tasarımcı Giorgetto Giugiaro tarafından kurulan GFG Style, Cenevre fuarında tüketiciye gösterdiği yeni konseptiyle bir süpersporun görünümü ve performansıyla bir SUV pratikliğini bir araya getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde İsviçre’de düzenlenen bir etkinlikte davetlilere ilk kez gösterilen “hiper-SUV” Kangaroo, sektörde yeni bir segment yaratacak olabilir. Bu hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tüketiciyle buluşan konsept egzotik bir otomobilin görünümüne ve performansına sahip. Ancak yükseltilebilen süspansiyonuyla bir SUV’nin kullanışlılığını da sunuyor.

GFG Style Kangaroo kelebek kanadına benzeyen kapıları, ince tasarımlı far ve stop grubu, alçak burnu ve dev 21 inç jantlarıyla oldukça etkileyici görünüyor. Otomobilin süspansiyonu off-road moduna alındığında yerden 260 mm yükseliyor. Süspansiyonun “Racing” ve “Road” isimli iki farklı modu daha var ve her mod otomobilin yüksekliğini değiştiriyor. Alüminyum şasiye sahip otomobilin gövdesi ise tamamen karbon fiberden imal edilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GFG Style Kangaroo kışkırtıcı bir tasarıma sahip

Kangaroo’da görev yapan güç ünitesi CH Auto ile ortaklaşa geliştirilmiş. Hiper-SUV’un sıfırdan 100 km/s’ye 3.8 saniyede çıkmasını mümkün kılan ünite 90 kWh‘lık bir pil paketine ve çift elektrik motoruna sahip. GFG Style Kangaroo’nun son sürati 250 km/s’de limitli ve otomobil sürücüsüne tam şarjda 450 km’yi aşkın bir menzil sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Skoda imzalı yeni kompakt SUV