reklamı kapat

POPÜLER

GFG Style 2030; elektrik geleceğinin hiper otomobil projesi

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptaliyle birlikte karşımıza çıkma süreci sekteye uğrayan GFG Style 2030, teknik özellikleriyle gelecek vizyonunu sergiliyor.

2019 yılında “dünyanın ilk hiper SUV” projesiyle karşımıza çıkan GFG Style, Cenevre Otomobil Fuarı‘nın iddialı isimlerinden olmaya hazırlanıyordu. Fuarın coronavirüs sebebiyle iptal edilmesiyle birlikte tanıtım planlarını bir başka organizasyona bırakmaz zorunda kalan ekibin yeni projesiyse elektronik ortamda kendisini göstermeye başlıyor. GFG Style 2030 adıyla karşımıza çıkan model, geçtiğimiz yılki Kangaroo projesinde olduğu gibi radikal tasarım dinamikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Giorgetto’nun eski yönetim ekibi tarafından kurulan tasarım şirketinin, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olarak modeli üretime geçirmesi bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GFG Style 2030 için paylaşılan ilk teknik detaylar

Modelle ilgili paylaşılan rakamsal veriler tasarımı kadar ilgi çekici. Dört tekerlekten çekişli altyapı dinamikleri üzerine kurulan otomobilde kullanılan elektrik motorlarının şimdilik toplam ürettiği güç açıklanmış değil. Buna rağmen 2030 modelinin 0’dan 100’e hızlanmasını 3,5 saniyede tamamladığını, maksimumda 200 km/s hıza çıkabildiğini ve 365 kilometre menzil vadettiğini biliyoruz. Şasi ve gövde dinamikleri tamamen karbon fiber alaşımdan imal edilecek otomobilin Kangaroo modelinde olduğu gibi arazi performanslarına da oldukça iddialı olacak gibi görünüyor. Render çizimlerinin ardından önümüzdeki günlerde daha net görselleriyle karşımıza çıkacak olan modelle ilgili detaylar LOG.com.tr.

İlginizi çekebilir

Altı silindirle 414 beygir güç; 2020 Porsche 718 ailesi kontak açmaya hazır