reklamı kapat

POPÜLER

Cenevre Otomobil Fuarı’nın sürprizleri görünmeye başladı; karşınızda hibrit crossover Skoda Vision X [İlk bakış]

Mart ayında kapılarını açacak olan fuarda zengin bir stand sinyali veren Skoda, Vision X ile yeni bir crossover modeline işaret ediyor.

Yaklaşmakta olan Cenevre Otomobil Fuarı‘na yeni Fabia ile geleceğini yaklaşık iki hafta önce duyuran Skoda‘nın görünüşe göre sadece bununla yetinmeye niyeti yok. Markanın resmi kaynakları üzerinden Fabia ile ilgili yeni detaylar beklerken karşımıza çıkan konsept proje de bahsetmekte olduğumuz bu sürpriz niyetin başrolünü oluşturmakta. Organizasyonda sergilemek üzere Vision X adını verdiği crossover sınıfındaki konseptinden ilk detayları paylaşan Skoda, kaputun altında hibrit motor teknolojisini kullanarak yaklaşan elektrikli otomobil atılımı öncesi önemli bir mesaj veriyor. Bu da Vision X’i önümüzdeki süreçte seri üretim bir versiyon olarak görme olasılığımız büyük oranda artırıyor.

Motor ve tasarımda dönüşüm

Kodiaq ve Karoq‘dan sonra Skoda’nın ürün gamına ekleyeceği üçüncü model olarak da değerlendirebileceğimiz Vision X, seri üretime hazır yeni modelin ön gösterimi niteliğini taşıdığını da söyleyebiliriz. 2025 itibarıyla ürün gamında sunduğu tüm modellerde hibrit ve tamamen elektrikli versiyonları sunma planı üzerine adımlar atan marka, Vision X ile birlikte gelecek nesil tasarımıyla ilgili de önemli ipuçları veriyor. Dış bölümüne baktığımız zaman slim-LEd ışıklandırması, panoramik cam tavanı ve 20 inç’lik jant seti ile oldukça sportif ve premium bir görüntüye sahip olan konseptin, iç bölümü ise minimal ve dijital parçalardan oluşuyor. Önümüzdeki günlerde daha somut parçalarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Skoda Vision X, Cenevre listemizin üst sıralarında şimdiden yerini aldı. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.