reklamı kapat

POPÜLER

Dolby Atmos
Dolby Atmos
sound bar
Sony
Sony

Dünyanın sanal, üç boyutlu surround ses üreten ilk Dolby Atmos soundbar’ı

Sony, CES Fuarı’nda dünyanın sanal, üç boyutlu surround ses üreten ilk Dolby Atmos Sound Bar’ını tanıttı. Sony’nin imzasını taşıyan sound bar, dinleyicilerin kulaklıklarındaki pası silmeye hazırlanıyor. HT-ZF9 Sound Bar’ı, Dolby Atmos ve DTS:X desteği ile izleyicileri dört bir yandan gelen ses ile tamamen sarmalayabiliyor. HT-ZF9 üzerindeki Dikey Surround Motoru, helikopterlerin gerçekten tepenizde dolaştığı hissini yaratabiliyor.

Dolby Atmos ve DTS:X içeriği olmasa da Sony’nin 2 kanal stereo içeriği 7.1.2 kanal’ye çıkartılabiliyor. Ses yüksekliğini artıran kumanda panelindeki “dikey S” tuşu sayesinde sanal üç boyutlu sesin tadını çıkarmak mümkün.  HT-ZF9 ile eşleştirilmek üzere tasarlanan ve  gerçek bir surround ses hoparlör konfigürasyonu ile genişletebilen bir çift SA-Z9R arka hoparlör ekleme seçeneği de bulunuyor.

Sony’nin yeni sound bar’ı iddialı yeteneklerle geliyor

HT-ZF9, 4K HDR ve Dolby Vision’un düz geçiş özelliğine de destek veriyor. Ses sistemi orijinal görüntü kalitesinin Sound Bar’ından televizyona herhangi bir kalite, renk, netlik veya parlaklık kaybı olmaksızın doğrudan geçmesini sağlıyor. Ses tarafında ise USB kaynağından oynatmanın da yer aldığı Yüksek çözünürlüklü ses formatlarını destekliyor. Alternatif olarak, DSEE HX (Dijital Ses İyileştirme Motoru HX teknolojisi) sayesinde, Bluetooth ile mobil cihaza bağlanarak diğer müzik dosyalarının tadını yüksek çözünürlüğe yakın kalitede çıkarmak mümkün.