reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın seri hızlanan otomobilleri listesinde zirvenin en yeni adayı: Classic Factory Elextra

23 Şubat 2017

Son yıllarda kurulan yeni markalardan bir tanesi olan Classic Factory, dünyanın en hızlı elektrikli otomobillerinden biriyle Cenevre’de olacağını açıkladı.

Yeni bir gün ve yeni bir elektrikli süper otomobil. Elektrikli otomobillerin son yıllarda kazandığı ivme ile birlikte her geçen gün bu pazarda yeni marka ve otomobobillerin karşımıza çıktığına şahit oluyoruz ve görünen o ki olmaya da devam edeceğiz. Yapıları gereği performansa doğrudan yatkın olan elektrikli otomobillerin standart yol versiyonlarının yanı sıra kendi süper otomobil ligini oluşturması da oldukça kısa bir zaman içerisinde tamamlanacak gibi gözüküyor. 2009 yılında tasarımcı Robert Palm tarafından kurulan Classic Factory markası, kalemimizi kağıdımızı çıkartıp kenara not etmemiz gerek en son üretici olarak bugün karşımızda.

Ana taban olarak otomobil ve endüstri tasarımı yapan İşviçre merkezli markanın Cenevre Otomobil Fuarı‘nda kullanıcılarla buluşturmayı planladığı süper otomobilinin ilk resmi görseli fuara sayılı günler kala paylaşıldı. Dört kapı tasarımıyla dikkat çeken otomobile Elextra adını veren ekip modelle ilgili fazla detaylı olmasa da ilk bilgileri paylaştı. Dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip olacağı ifade edilen otomobilin 0‘dan 100‘e hızlanmasını 2.3 saniyenin altında tamamlayabildiği açıklanırken, model ekip tarafından “Hayal edilebilecek en yüksek kaliteye sahip otomobillerden bir tanesi” olarak tanımlıyor. 100 adetlik üretim rakamıyla sınırlandırılması planlanan el yapımı otomobilleriyle segmente iddialı bir giriş yapmak isteyen markanın ilk projelerini de bizler de merakla bekliyoruz. Diğer otomobillerde olduğu gibi bu model içinde Mart ayının ilk haftasına kadar beklememiz gerekecek.

YORUMLAR