reklamı kapat

POPÜLER

Fotoğrafçıya ihtiyaç duymadan çekim yapabilen akıllı fotoğraf stüdyosu [Video]

Fotoğraf stüdyolarında profesyonel çekimler gerçekleştirmek uzun ve yorucu bir iş. Ayrıca çekimi yapıp bitirmek işin sadece çok küçük bir kısmı. Sonrasında yapılan çekimleri düzenlemek, görüntü açısından iyileştirmek ve yayına hazır hale getirmek de ciddi bir süre gerektiriyor. StyleShoots isimli bu gelişmiş fotoğraf stüdyosun ise bir fotoğrafçıya bile gerek duymadan çekimleri tamamlamayı mümkün hale getiriyor.

Bu akıllı stüdyo, sürekli olarak yeni reklam filmleri çeken ve tüm sosyal mecralarda devamlı olarak aktif olmak isteyen firmalar için geliştirilmiş durumda. Özellikle moda odaklı firmaların bu yeni nesil stüdyoya yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor. Akıllı stüdyoda kamera olarak Canon 1DX Mark II kullanılıyor. Ayrıca 3D derinlik algılayabilen sensör ve kamera ile ışıkları otomatik olarak kontrol edebilen gelişmiş bir yazılım bulunuyor. Firmalar yalnızca reklamın türünü ve hangi tarzda fotoğraf veya video çekileceğini belirliyor ve gerisine karışmıyor. Geçiş efektleri ve bazı diğer efektler yazılım tarafından yapılıyor. Çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemler esnasında görüntüler de elden geçiriliyor ve son halini alıyor. Firmalara son hali gösterilen görüntüler üzerinde istendiği gibi değişiklikler gerçekleştirilebiliyor.

Normalde videoların farklı sosyal ağlar için özelleştirilmesi gerekiyor ve bu da ek bir zaman gerektiriyor. Ancak algoritma farklı platformlar için videoyu özelleştiriyor ve tek tuşla tüm bu alanlarda videoyu paylaşmak mümkün oluyor. Stüdyonun nasıl çalıştığına aşağıdan  göz atabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR