reklamı kapat

POPÜLER

E32 kasa BMW 750i’yi monster araca çeviren çılgın proje: Valkyrie 766 [Video]

BMW 750i’yi bu zamana kadar görmeye alışık olmadığımız bir karaktere dönüştüren Valkyrie 766, limit konusunda ise pek sınırları seven bir karaktere sahip değil.

Üretimi gerçekleştirilen otomobil her otomobilin, sınıfıma bağlı olarak kendisine biçilen bir rol vardır. Buradan parolanın getirisiyle birlikte binek sınıfın zirve noktasını Mercedes S-Serisi, Audi A8 ve BMW 7 Serisi gibi temel taşlar oluşturur. Yılların getirdiği bu birikim ve popülerlikle birlikte bu modellerin pek çok bağımsız tasarımcı tarafından modifiye edildiğine şahit oluruz. Dünyanın farklı yerlerinden bu ekiplerden kimileri araçların dış tasarımına odaklanırken, kimileriyse kaputunun altındaki gücün limitlerini genişletmekle meşgul. Lakin şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz BMW 7 Serisi tabanlı modifikasyon, prestijin simgesini bir canavara dönüştürüyor.

Motor da tamamen değişti

1986 ile 1994 yılları arasında üretimi gerçekleştirilen E32 kasa 7 Serisi, beraberinde getirdiği telefon, şampanya soğutucu, elektronik olarak ayarlanabilen arka koltuk gibi özelliklerle döneminin çok ilerisine bir otomobil olarak akıllarımızdaki yerini koruyor. Aynı zamanda çekiş kontrol sisteminin ilk sunulduğu modellerden birisi olan bu seriyi bu zamana kadar hiç girmediği bir role hazırlayan ekip ise Rusya’da karşımıza çıkıyor. Valkyrie 766 olarak isimlendirdikleri projede aracın altyapısında yapılan değişimleri motordaki swap tamamlıyor. Bu kısımda orijinal versiyondaki V12 motor yerine 300 beygir güç üreten 5.0 litrelik V8 makinenin yer aldığı görülüyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri projenin videosuyla baş başa bırakalım.

Video