reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tanıtımı aratmayan sızıntı görselleriyle 2019 BMW 3 Serisi’ne ilk bakış

Bu hafta içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz 2019 BMW 3 Serisi, resmi sitedeki konfügrasyonu akıllara getiren nitelikte sızıntılar üzerinden detaylandı.

Ekim ayına girmemizle birlikte Paris Otomobil Fuarı‘nın kapılarını açacağı haftaya da girmiş bulunuyoruz. Organizasyon kapsamında sahne alacak pek çok aracı geçtiğimiz ay ortaya çıkanlar üzerinden sizlerle birlikte değerlendirme fırsatına erişmiştik. Madalyonun diğer yüzünde ise kendisini son ana kadar göremem ihtimalimiz olanlar da yok değil. Bir süredir sadece ipuçları üzerinden karşımıza çıkmasından ötürü bu kategoride yer bulan 2019 BMW 3 Serisi, dış basında da yankı bulan büyük bir sızıntıyla bugünün gündemine oturdu. Giriş seviyesinden başlayıp M Sport versiyonuna kadar farklı versiyonları sızan G20 kodlu jenerasyon, 5 Serisi’ne olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Bu da 5 Serisi’ne ulaşamayanların hiç şüphesiz fazlasıyla hoşuna gidecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olanlar ve beklenenler

Ailenin en üst noktasında yer alacak olan 340i’nin dahi içerisinde bulunduğu sızıntı görselleri dış ve iç tasarımda vadedilen değişimleri çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Diğer üyeler üzerinden giriş yapan yeni ışıklandırma tasarımları ve yanal çizgiler, 3 Serisi’ni daha heybetli gösterme konusunda fena iş çıkartmayacak gibi. Yeni gövde paketleriyle birlikte gerek ebatsal gerekse sportiflik bazında da önemli değişimlerin gözlemlendiği otomobilin iç tasarımda da yine üst sınıfı aratmayacak ögeler karşımıza çıkıyor. Direksiyon arkasında yer alan dijital sürücü ekranı bizce kokpitteki en temel farkı ortaya koyan parçaların başında gelecek. Altyapı olarak yeni jenerasyon CLAR mimarisini paylaşan 2019 BMW 3 Serisi yeni jenerasyonuyla birlikte motorlarıyla da büyük değişimi beraberinde getirecek. Plug-in hybrid versiyonun da içerisinde olduğu kademeli süreçte, tamamen elektrikli 3 Serisi’ni de sokaklarda görmeyi bekliyoruz. Türkiye’deki kullanıcıların dikkatini çekecek olan ve yeni Mercedes C-Serisi’nde de gördüğümüz 1,5 litrelik turbo benzinli motor, 318i’de kullanıcıların tercihine bırakılacak. 320 ve 330 versiyonlarının ise güç bazında 190 beygirden başlayıp 270 beygire kadar esnekli göstermesini bekliyoruz. Kısa süre içerisinde resmi detaylarıyla karşımıza olacak 3 Serisi için ilk düşüncelerinizi bizimle yorum olarak başlayabilirsiniz.