reklamı kapat

POPÜLER

TottiSelfie

Efsane kaptan derbi golünü selfie ile kutladı [Video]

Geçtiğimiz günlerde bazı güvenlik sorunları sebebiyle İngiltere’nin iki dev futbol kulübünün selfie çubuklarını yasakladığını yazmıştık. Her ne kadar selfie çubukları yasaklansa da selfie çekimleri futbol maçlarında tam gaz devam ediyor. Hem de sahanın içinde!

2013 yılında “Yılın Kelimesi” seçilen selfie, baskın bir trend olmaya devam ediyor. Hemen hemen her alanda karşımıza çıkan bu trend sahalara kadar inmiş durumda. Geçtğimiz haftasonu gerçekleşen Roma – Lazio maçına da Roma’nın efsane kaptanı Francesco Totti‘nin ikinci golünü selfie çekerek kutlaması damgasını vurdu. Kaleci antrenörüne bıraktığı telefonunu golü attıktan sonra alan Totti, Roma taraftarlarını da arkasına alacak şekilde bir selfie çekerek sevincini sosyal medyaya taşıdı. #TottiSelfie hashtag’iyle yayılan fotoğraf taraftarlar tarafından da oldukça destek gördü.

Sahada selfie çekimi ise ilk kez yaşanmıyor. 2014’ün başlarında İsrail’li oyuncular da benzer bir kutlama yapmışlardı ancak kendi telefonları yerine saha kenarındaki fotoğrafçının DSLR makinesiyle fotoğraf çekilmişlerdi. Bundan bir kaç ay sonra benzer bir harekette bulunan Sporting Kansas City oyuncusu Dom Dwyer ise bu sebeple sarı kart görmüştü.

VİDEO

YORUMLAR