reklamı kapat

POPÜLER

El yazısını bire bir kopyalayan algoritma geliştirildi [Video]

El yazısını neredeyse birebir kopyalayan algoritma geliştirildi. Artık en sevdiğiniz yazarların, sanatçıların el yazısıyla metinler oluşturabileceksiniz.

Londra Üniversitesi Akademisi’ndeki araştırmacılar, el yazısını gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar başarılı bir şekilde kopyalayan bir algoritma geliştirdi. Tom Haines ve ekip arkadaşları tarafından geliştirilen algoritma kalem vurgularından harfler arasındaki geçişlere kadar detaylı bir kopya oluşturabiliyor. Yeterince örnek materyal olduğu sürece tarihi kişilerin de el yazısını kopyalayabilen algoritma sayesinde Sir Arthur Conan Doyle ya da Abraham Lincoln gibi isimlerin el yazısıyla yeni metinler oluşturulabiliyor.

handwr
El yazısı kopyalanarak yeni metinler oluşturabilmek internet üzerinden gönderilen hediyeler üstüne konulacak kartlardan çeşitli hastalıklar sebebiyle yazma yetisini kaybeden insanların yeniden yazabilmesine kadar geniş bir alanda kullanılabilir. Ancak işin negatif yönünü de unutmamak lazım. Sahte belge üretimini kolaylaştıracak olan bu yöntem, uzmanların da belgenin sahte olup olmadığını anlamasını zorlaştıracaktır.

YORUMLAR