reklamı kapat

POPÜLER

PS4’ün dev güncellemesiyle gelen tüm özellikler

PlayStation 4’ün uzun süredir beklenen dev güncellemesinde sona yaklaşılıyor. Yeni güncelleme sistemin neredeyse değişmedik yerini bırakmıyor ve önemli yenilikler getiriyor. 

4.00 numaralı güncelleme “keşke” dediğimiz neredeyse her özelliği sisteme getiriyor. Peki bu yeni güncellemeyle gelen özellikler tam olarak neler? Gelin bunlara başlıklar altında göz atalım.

Yenilenmiş arayüz

Sistemin kullanıcı arayüzünde büyük yenilikler bizleri bekliyor. İkonlar baştan aşağı değişiyor ve bildirimler de yenileniyor. İkon dizilimleri genel olarak aynı olsa da daha yeni bir deneyim vadediyor.

28384890644_254596311e_h

Hızlı menü

Şu anda oyun sırasında menüyü açmak istediğimizde ekran tamamen kapanıyor ve yeni bir mavi ekran karşımıza çıkıyor. Bu da menüye ulaşmak için oyundan tamamen kopmamıza neden oluyor. Yeni güncellemede ise sol taraftan açılan bir menü sayesinde çevrimiçi arkadaşlara, gruplara ve güç ayarları gibi ayarlara hızlıca erişilebiliyor.

28387418663_9671242b27_h

Paylaşım menüsü

Oyun içerisinden görüntüler paylaşmamızı sağlayan paylaşım menüsü de yeniliklerden nasibini alıyor. Hızlı menü gibi yan taraftan açılan menüden paylaşım ayarlarına kolay ulaşım sağlanıyor.

28387419673_8e158c0b73_h

Klasörler ve kütüphane organizasyonu

PS4’ün mevcut sisteminde klasör oluşturma seçeneği mevcut olmadığından ötürü oyunlar karışık bir şekilde bizlere gösteriliyor. Dolayısıyla oyunları bulmak da pek kolay olmuyor. Yeni güncellemeyle klasörler açılarak oyunlar isteğe göre düzenlenebiliyor. Kütüphanede ise yüklü haldeki oyunlar ayrı bir şekilde görüntülenebiliyor ve indirilme tarihine ya da yüklenme durumuna göre filtrelenebiliyor.

Geliştirilmiş başarımlar

Bundan böyle internete bağlı olmaya gerek kalmadan tüm başarım listelerine erişilebiliyor. Gizli başarımların içeriği görüntülenebiliyor ve ayrıca nadir başarımların gösterim şekli de değişiyor.

28972098726_733ffd6013_h

Oyuncu profilleri

Güncellemede oyuncu profilleri de es geçilmemiş. Artık profilde ihtiyaç duyulan bilgiler daha kolay bir şekilde görülebiliyor. Aynı zamanda direkt olarak profil üzerinden başarım karşılaştırması yapılıyor. Ayrıca profilin üst kısmına istenen bir fotoğraf koyularak daha fazla özelleştirilmesi sağlanabiliyor.

Bu özelliklerin bazılarının beta sürecinde bulunmayacağı belirtilirken 4.00 güncellemesinin geleceği tarihin önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade ediliyor.

YORUMLAR