reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed dublorünün nefes kesen serbest atlayışı [Video]

Son zamanlarda video oyunundan beyaz perdeye uyarlanan doğru düzgün bir yapımla karşılaşamadık. Ya fiyaskoyla sonuçlanan ya da efsane haline gelen bu iki sonuçtan Assassin’s Creed‘in payına hangisi düşecek, büyük merak konusu. Fanatiği bol olan oyun için doğal olarak beklentiler de büyük. Perde arkasındaki hummalı çalışmalara bakılırsa o beklentiler büyük oranda karşılanacak.

Atlaması, zıplaması, kavgası, gürültüsü bol olan bir oyunun film versiyonu da bir o kadar aksiyon dolu olacak. Ancak beyaz perdede her şey dijital değil; en azından Assassin’s Creed için. Özellikle aşırı yetenekli ve daha önemlisi cesur bir dublörünüz varsa işiniz biraz daha kolay. Assassin’s Creed’in meşhur “Leap of Faith” atlayışını 38 metre yükseklikten gerçekleştiren bir dublörden bahsediyoruz. Damien Walters isimli yürek yemiş dublör, bunu ip halat gibi herhangi bir yardım almaksızın yapıyor. Bu serbest atlayışın, son 35 yılda gerçekleştirilen en yüksek atlayış olduğu belirtiliyor. Walters’ın daha önce Formula 1 aracının üstünden ters takla attığı bir başka çılgın denemesi de mevcut.

Başrollerini Michael Fassbender ve Marion Cotillard‘ın paylaştığı ve Justin Kurzel’in yönettiği Assassin’s Creed filminin 21 Aralık’ta vizyona gireceğini hatırlatalım. Filmin fragmanına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

FRAGMAN

YORUMLAR