reklamı kapat

POPÜLER

El yazısını taklit edebilen robot [Video]

Bond isimli robot tarafından kağıda dökülüyor.

bond_0008_Layer-8
Robotun el yazısını taklit edebilmesi için kullanıcıların şirkete el yazısı örneğini yollaması gerekiyor. Şirket bünyesinde çalışan profesyonel kaligraflar bu yazıyı sanal ortama birebir olarak aktarıyor.

bond_0001_Layer-15
Kullanıcının yazım tarzını buradan öğrenen robot, aynı yazım tarzıyla istenen metinleri yazabiliyor. Bond ekibi daha sonra yazılan notu zarfa koyuyor ve istenen kişiye gönderiyor.

bond_0011_Layer-5
Oldukça ilgi çekici olan teknolojinin bir yandanda güvenlik konusunda endişeleri beraberinde getirebileceğini söylemek gerek. Eğer el yazısını taklit eden robotlar çoğalırsa, başkasının adına yazılan belgeler büyük bir sorun teşkil edebilir. İyi yanından baktığımızda ise ileride yazmamız gereken sayfalarca yazı olduğunda bu makineler bizim imdadımıza koşabilir.

VİDEO

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“El yazısını taklit edebilen robot [Video]” için 2 cevap

  1. Rüzgar dedi ki:

    Ergenekon mağduru Albay Dursun Çiçek’i bu zımbırtı sayesinde ıslak imzasını taklit edip içeri attılar ya.

  2. Gonca dedi ki:

    Tabii canım… 8 sene önce savcılık iddianame hazırladığında zaten bu teknolojiyi etkin olarak kullanıyordu bizimkiler değil mi? Gelecekten imza getirmişler geri :))) “Böyle bi teknoloji dünyada geliştiriliyor, o zaman suçu hemen o teknolojiye atalım” 🙂 Süper zekisiniz.