reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli pedal ve otomatik vitesli bisiklet: DENNY [Video]

Samsung gibi dünya devi üreticilerin de çevreyi koruma adına başlattığı sosyal sorumluluk projeleri sayesinde yakıtsız ulaşım araçlarına dair çalışmalar giderek ön plana çıkarken, özellikle son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız “geleceğin bisikletleri” konusunda yepyeni fikirler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa süre önce düzenlenen Oregon Manifest tasarım yarışmasında birincilik ipini göğüsleyen DENNY isimli bisiklet fonksiyonel özellikleriyle rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Zira klasik hatlara sahip bisikletin en büyük özelliklerinin başında otomatik vites geliyor. Diğer taraftan aracın ön bölümünde bulunan ve gücünü kitap boyutlarındaki şarj edilebilir aküden alan elektrik motoru, rampa gibi zorlu yol koşullarında bacaklarınıza binen yükü azaltarak daha akıcı bir hareket sağlıyor.

denny-2

Daha az güç tüketimi için uyarı ışıklarında tercih edilen LED, frene bastığınızda ya da sağa/sola dönüşlerde otomatik şekilde devreye giriyor. Bisikletin ön bölümünü yük taşımak için tasarlayan The Teague ekibinin bir diğer büyük sürprizi ise dahili kilit seçeneği. Gidon üzerindeki parçayı çıkararak bisikletinizi güvenli şekilde park edebiliyorsunuz. 2015 yılı içerisinde seri üretime geçmesi düşünülen DENNY’nin ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ise bilinmiyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Elektrikli pedal ve otomatik vitesli bisiklet: DENNY [Video]” için 2 cevap

  1. carpe dedi ki:

    efsane olmuş arabamı satıp bi tane alasım geldi

  2. MayorofOsgiliath dedi ki:

    Ülkemizde böyle bir bisikletin çalınmasını engellemek için kullanmak zorunda olduğumuz ekipman muhtemelen bisikletle aynı ağırlıkta olur.