reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911

Elektrikli Porsche 911 için marka CEO’sundan önemli açıklama

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesiyle yeni Porsche 911 modeller dijitalde karşımıza çıkarken, CEO Oliver Blume gelecekle ilgili açıklamalarda bulundu.

Şu sıralar daha çok tam elektrikli modeli Taycan üzerinden gündeme gelen Porsche, önümüzdeki süreçteki elektrikli hamleleriyle de merakın merkezinde. bu hafta yeni 911 ailesini tanıtan markanın CEO’su Oliver Blume, ürün yelpazesinin giderek daha da heyecanlandırılması konusunda çalışmaların devam edeceğini ifade ediyor. Söz konusu Porsche olduğu için ikonik 911 rozeti için de bir süredir elektrik beklentilerinin farkında olduklarını belirten başarılı yönetici, bu konudaki beklentilerin sonuçsuz kalacağını net bir dille ifade etti. 911’in gelecekte herhangi bir aşamada bir elektrikli otomobile dönüşme planlarının olmadığını söyleyen Blume içten yanmalı motorların önümüzdeki yıllarda da marka için ön planda olacağına vurgu yapıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 911 ailesinde içten yanmalı motor olmaya devam edecek

Tamamen elektrikli 911’in masada görünmemesi hakkında açıklamalarda bulunan Blume; “Tüm Porsche araçlarının yaklaşık yüzde 50’si 2025 yılına kadar elektrikli veya hibrit olarak satışa sunulacak. Ancak Porsche, özellikle 911’de her zaman içten yanmalı motoru sunacak.” ifadelerine yer verdi. Birkaç yıldır 911’in plug-in hibrit versiyonu için çalışmalar gerçekleştiren Almanya merkezli üretici, bu birliktelikle birlikte şimdiye kadarki en güçlü 911‘i karşımıza çıkartacak. Henüz resmiyet kazanmasa da kaynaklardan gelen ilk bilgiler hibrit 911’de kullanılacak elektrik motorunun tek başına 136 beygir civarında bir güç üreteceğine işaret ediyor. Saf elektrikli mod sayesinde aracın şehir içerisinde elektrikli otomobil olarak kullanılacağını net şekilde söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C