reklamı kapat

POPÜLER

Renault 5 E-Tech
Elektrikli Renault 5 E-Tech

Elektrikli Renault 5 E-Tech için yeni video paylaşıldı

Elektrikli temel üzerine kurulan elektrikli Renault 5 E-Tech için son paylaşımlar ile tasarımsal açıdan bir sürpriz kalmadı.

Renault, eski efsanelerini elektrikli temel üzerinden geleceğe taşımak isteyen bir firma ve bu konuda atılacak son adımlardan birisi 2024 Renault 5 E-Tech olacak. Ufak elektrikli için en son yukarıdaki sarı renkli versiyonun görsellerini paylaşan firma, bu görseller ile 26 Şubat 2024 tarihli Geneva Motor Show kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılacak araçtan ilginç detaylar göstermişti. Bundan önce ise yukarıdaki galerinin sonunda göreceğiniz, WIPO merkezli bilgisayar ortamında hazırlanmış resmi tasarım görselleri görücüye çıkarılmıştı. Bu görseller ile tasarımsal açıdan sürprizin kalmadığı model, bugün hemen aşağıda izleyebileceğiniz tanıtım videosu ile ses getirdi. Kaputuna bir panel yerleştirilen araç, büyük bir “5” taşıyan bu panel üzerinden şarja bağlandığı zaman görsel bildirim yapabiliyor. Yani bu LED temelli panelde aracın şarj durumu / seviyesi kolaylıkla görülebiliyor. Paylaştığı resmi görsellerde ilginç görünen farları ve üç boyutlu tarzdaki stop’ları da karşımıza çıkaran Renault, modeli uzun süredir sadece sarı lansman rengiyle öne çıkarıyor, aracın önünde ve arkasında LED ışıklar ile donatılacak gibi görünen şeritler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz aylarda kamuflajlı test araçları da kameralara yakalanan yeni jenerasyon Renault 5, ufak yapısıyla özellikle Avrupalı gençlerin dikkatini çekmeye geliyor. Renault, biliyorsunuz Türkiye’de de satılan Zoe ile elektrikli şehir otomobili segmentinde ciddi bir isim konumunda bulunuyor. Ancak uzun yıllardır aramızda olan bu araç artık eskidi ve birçok açıdan rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Fransız üretici bu yüzden Zoe’yi Renault 5 E-Tech ile değiştirerek yola devam edecek, bu araç yüksek ihtimalle 2024 yılında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Renault 5 E-Tech yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER