reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Renault 5 E-Tech

Elektrikli Renault 5 E-Tech tam olarak böyle görünecek

Elektrikli temel üzerine kurulan elektrikli Renault 5 E-Tech için son paylaşımlar ile tasarımsal açıdan bir sürpriz kalmamış durumda.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Renault, eski efsanelerini elektrikli temel üzerinden geleceğe taşımak isteyen bir firma ve bu konuda atılacak son adımlardan birisi 2024 Renault 5 E-Tech olacak. Ufak elektrikli için en son yukarıdaki sarı renkli versiyonun görsellerini paylaşan firma, bu görseller ile 26 Şubat 2024 tarihli Geneva Motor Show kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılacak araçtan ilginç detaylar göstermişti. Bugün ise yukarıdaki galerinin sonunda göreceğiniz, WIPO merkezli bilgisayar ortamında hazırlanmış resmi tasarım görselleri görücüye çıkarıldı. Bu görseller ile tasarımsal açıdan sürprizin kalmadığı model, bizce genel olarak oldukça güzel görünüyor. Kaputuna bir panel yerleştirilen araç, büyük bir “5” taşıyan bu panel üzerinden şarja bağlandığı zaman görsel bildirim yapabiliyor. Yani bu LED temelli panelde aracın şarj durumu / seviyesi kolaylıkla görülebiliyor. Paylaştığı resmi görsellerde ilginç görünen farları ve üç boyutlu tarzdaki stop’ları da karşımıza çıkaran Renault, modeli uzun süredir sadece sarı lansman rengiyle öne çıkarıyor, aracın önünde ve arkasında LED ışıklar ile donatılacak gibi görünen şeritler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz aylarda kamuflajlı test araçları da kameralara yakalanan yeni jenerasyon Renault 5, ufak yapısıyla özellikle Avrupalı gençlerin dikkatini çekmeye geliyor. Renault, biliyorsunuz Türkiye’de de satılan Zoe ile elektrikli şehir otomobili segmentinde ciddi bir isim konumunda bulunuyor. Ancak uzun yıllardır aramızda olan bu araç artık eskidi ve birçok açıdan rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Fransız üretici bu yüzden Zoe’yi Renault 5 E-Tech ile değiştirerek yola devam edecek, bu araç yüksek ihtimalle 2024 yılında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Yıllar önce daha etkileyici bir konsept gösterimi de yapılan 5 E-Tech, kaynaklara göre CMF-B EV platformunu merkeze alıyor. Kesin olmayan teknik verilere göre öne konumlandırılacak elektrik motoru ile 134 beygir (100 kW / 136 PS) güç sunacak araç, en altta 40 kWh, üstte ise 52 kWh batarya paketi ile gelebilir ve maksimumda 400 km kadar bir karma menzil sunabilir.

Renault 5 E-Tech yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER