reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk’ın 3. Dünya Savaşı endişesi

Daha önce yaşanabilir bir hale getirmek amacıyla Mars’ı patlatmak gibi çılgınca fikirleri bulunan ve geliştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Elon Musk, Mars’ta kolonileşme projesiyle ilgili endişesini dile getirdi. Musk, olası bir 3. Dünya Savaşı’nın projeyi sekteye uğratma ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekti.

Mars’a gitmek için büyük miktarda paralar harcayan ve Kızıl Gezegen’e gidebilmek için yeterli donanıma sahip olduklarına güveni tam olan Musk’ın aklına takılan sorun Mars’la değil, Dünya ile alakalı. 3. Dünya Savaşı’nın çıkma ihtimalinin hafife alınmaması gerektiğinin altını çizen Musk, “1912 yılında savaşın sona erdiği ve altın çağın başladığı konuşuluyordu. Ancak sonrasında 1 Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş çıktı.” sözleriyle savaş ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Ayrıca böyle bir savaşın, önceki savaşlara göre çok daha kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etti. Elon Musk’ın  3. Dünya Savaşı ile ilgili en büyük endişesi Mars’a gidememek olsa da böyle bir savaş olması halinde insanların düşüneceği en son şeyin Mars olacağını söylersek yanlış olmaz sanırım.