reklamı kapat

POPÜLER

elon musk

Elon Musk’ın insanlığı kurtaracak çözümü

SXSW konferansında konuşmacı olarak yer alan Elon Musk, insanlığın geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Musk’a göre kurtuluş uzaydan geçiyor.

Netflix’in Lost in Space dizisi yayınlanmak için gün sayarken Elon Musk’tan uzayda kolonileşmeye dair yeni açıklamalar geldi. Tesla ve SpaceX CEO’su bildiğiniz gibi insanlığın geleceği konusunda pek de umut dolu görüşlere sahip değil. Musk’ın yapay zekanın gelişimiyle ilgili hayli tedirgin edici açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. Musk’ın yeni açıklamaları da pek umut vadeden cinsten değiil. Yaptığı son konuşmada Musk, Mars’ta hatta belki de Ay’da kolonileşmenin şart olduğuna inanıyor. “Önümüzde yeni bir karanlık çağ olması çok olası. Özellikle bir üçüncü dünya savaşı.” diye Musk bu karanlık çağın en kısa sürede son bulmasının yolunun insanlığın başka gezegenlerde yeniden kurulması olduğunu düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk insanlığın geleceğini uzayda kolonileşmeye bağlıyor

Musk, Mars’ta kolonileşme ile ilgili yanlış bir algının da oluştuğunu belirtiyor. Mars’ta kolonileşmenin zengin insanlar için bir kaçış olmadığını söyleyen Tesla CEO’su “Mars’a giden insanlar için işler daha da tehlikeli olacak.” diyerek olası tehlikelere işaret ediyor. Musk, Antarktika keşfi için gazeteye ilan veren Ernest Shackleton’ın hazırladığı metni hatırlatıyor: “Bu tıpkı Shackleton’ın Antarktika keşfi öncesi yeni kaşifler aradığı ilanda olduğu gibi ‘Zorlu, tehlikeli ve muhtemelen sizi öldürecek bir gezi.’ olacak.

İlk keşif için gidecek insanların halihazırda olduğunu hatırlatan Musk, yeni keşiflerle beraber tehlikenin sınırlarının da genişleyeceğini kaydediyor. Yeni bir dünya savaşından önce Mars’ta kolonileşmeye dair hatrı sayılır bir gelişme elde etmek isteyen Musk, üçüncü dünya savaşının illa ki gerçekleşeceğini belirtiyor.