reklamı kapat

POPÜLER

2018 Alfa Romeo MiTo

Değişim çanları artık çok daha belirgin; Alfa Romeo MiTo yeni bir maceraya atılıyor

Cenevre Otomobil Fuarı’nda kompakt modelin geleceğiyle ilgili oldukça net konuşan Sergio Marchionne, Alfa Romeo’da değişimin yakın olduğuna işaret etti.

Geçtiğimiz yıl içerisinde kullanıcılarla buluşturmaya başladığı Giulia ve Stelvio ile içimizdeki umut ışığını tekrar alevlendiren Alfa Romeo’da, 2018’in de aynı istikrarda hareketli geçeceğine dair ipuçlarını ocak ayı itibarıyla almıştık. Crossover ve SUV sınıfının aynı eğride seyreden ilgi grafiğine ayak uydurmak adına yeni modellerin mesajlarını veren FCA CEO’su Sergio Marchionne, Q7 sınıfında bir modelin bile gelebileceğini söylemişti. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan yeni açıklamalarla birlikte MiTo‘nun bu planlarla kesişebileceği dile getirildi. Bir süre önce Türkiye’de de satışları durdurulan modelin geleceğinin belirsiz olduğunu belirten Machionne, üretimden kaldırılma planının bile düşünüldüğünün mesajını verdi. Küçük canavar için tek kurtuluş yolu ise ufak bir evrimden geçiyor.

Tek seçenek var

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MiTo’nun hayatta kalabilmesi adına üretim planlamasında değişikliğe gidilmesi gerektiğini belirten CEO, sürdürülebilirlik için başka bir şans olmadığının da altını çizdi. Açıklamalarında; “Eğer ileride bir Mito olacaksa bunun şu anki versiyonuyla kalacağına inanmıyorum. B segmentinde iki kapılı araçların payı ciddi anlamda azalmış durumda ve bu yüzden çok dikkatli olmalıyız.” diyen Marchionne, MiTo rozetinin kompakt crossover sınıfında devam edebileceğinin yüksek bir ihtimal olduğuna vurgu yaptı. Giulietta konusunda da benzer bir hamle atabileceği söylenen Alfa’nın küresel bazda pazarlayabileceği yeni bir ürün yelpazesi oluşturma isteği içerisinde olduğu da artık çok daha yüksek sesle söylenen cümleler arasında. Önümüzdeki süreçte daha da hareketlenecek Alfa’dan bu yönde gelecek adımlar artık bizleri şaşırtmayacak. Bekleyip göreceğiz.