reklamı kapat

POPÜLER

VW Beetle Cabrio
beetle
beetle3
beetle2
beetle1
beetle5

VW Beetle Cabrio İkinci Dünya Savaşı’na katılsaydı nasıl görünürdü?

28 Ocak 2019

İkinci Dünya Savaşı’nın üzerinden 80 yıldan fazla süre geçmesine rağmen insanlar üzerindeki etkileri bitmiş değil. Bir grup Volkswagen sever de bu etkide kalmış olacaklar ki adeta ordudan çıkmış bir VW Beetle Cabrio tasarlamış.

Bire bir ordu kopyası olarak üretilmeye çalışılan VW Beetle Cabrio doğal olarak mat yeşil rengine boyanmış. Balkenkreuz adı verilen semboller kapıların her iki tarafına da yapıştırılmış. Ayrıca gerçeğine sadık kalmak adına kullanılan boya çeşidi karartma anlarında saklanmaya elverişli türden. Tel örgülü ön cam, fırça koruyucusu ve davlumbaz üzerine monte edilen kazma kürek dikkat çeken diğer dış detaylar arasında. Çoğu kişinin belki de en çok merak ettiği nokta olan makinalı tüfek ise sahte. Sert plastikten yapılan tüfek 3D yazıcılar yardımı ile üretilmiş. İç kısımda devrimsel bir değişiklik yapılmazken yüzeyler eski imajı vermek için boyanmış. Almanya’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında en çok kullandığı araçlardan biri olan Kübelwagen’e benzetilmeye çalışan Beetle savaşa hazır gibi duruyor.

Tek silahı alarmı

Yaklaşık 300 bin kilometlerede olan 2.0 litrelik motor hala 116 beygir üretiyor mu bilinmez ancak alarm sistemi eskiden bile sağlam! Klima ve hoparlörleri çalışmayan aracı çok beğendiyseniz almanız bile mümkün. Yaklaşık 950 dolar karşılığında alabileceğiniz bu savaş makinasının maalesef trafiğe çıkış belgesi yok. Yani o sadece bir oyuncak…

İlginizi çekebilir

Volkswagen Beetle’ı hiç olmadığı kadar Porsche’ye yaklaştıran proje: Memminger Roadster