reklamı kapat

POPÜLER

2020 Honda Jazz

En detaylı görüntüleriyle hibrit motorlu 2020 Honda Jazz karakterine yakından bakın [Video]

Türkiye ve Avrupa pazarında satışa sunulacak versiyonuyla daha da detaylanan 2020 Honda Jazz, kullanıcı deneyiminde elini ciddi oranda güçlendirmiş görünüyor.

Advertisement

Tokyo Otomobil Fuarı ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen 2020 Honda Jazz, kendi içerisinde önemli ilkleri de beraberinde getirdi. İlk kez hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan modelini Crossstar adıyla “crossover dinamikleri” ile de buluşturan Honda’nın iddialı olduğunu söyleyebiliriz. İlk tanıtımdaki görselleri Uzak Doğu pazarında satışa sunulan FIT adıyla paylaştığımız yeni Jazz için, Avrupa görsellerinin paylaşılmasıyla birlikte iyice detaylandıralım istedik. Yeni görüntüleri üzerinden arka yolcu bölümü ve bagaj gibi noktalarını da çok net bir şekilde gördüğümüz aracın, Uzak Doğu pazarındaki paketlerini birebir şekilde Türkiye ve Avrupa’da göreceğimizi de artık söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Honda Jazz hakkında bilmeniz gerekenler

Yeni nesil Jazz ile ilgili şu anda bilmeniz gereken ilk şey, internette teknik özelliklerini aramamamız gerektiği. Nitekim Honda, e:HEV adını verdiği yeni motor sisteminin hiçbir açıdan rakamsal verisini paylaşmayı tercih etmemiş durumda. Araçla ilgili var olan en önemli iddialı nokta ise iç hacmiyle ilgili. Markanın rakipsiz olarak tanımladığı yeni yaşam alanı saklama hacmiyle de bu iddiasını sürdürecek. Honda’nın özellikle arka taraftaki katlanabilir koltuk sisteminin kullanışlılığının özellikle altını çizdiğini belirtmeden geçmeyelim. Dış pazarda Basic, Home, Ness, Crosstar ve Luxe adı verilen beş farklı paketle sunulacak Jazz; yeni nesil adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleyici fren desteği, şeritte tutma asistanı ve daha bir çok elektronik destekle karşımızda olacak.