reklamı kapat

POPÜLER

2020 Honda Jazz Hybrid
2020 Honda Jazz

2020 Honda Jazz Hybrid için ilk rakamsal veriler açıklandı

Son dönemlerin elektrik gücünden nasibini alan isimlerinden olan 2020 Honda Jazz Hybrid, satış süreci öncesinde teknik özellikleriyle gündeme gelmeye başlıyor.

Resmi tanıtımının gerçekleşmesiyle birlikte zihinlerimizdeki bazı sorularına cevap bulamadığımız 2020 Honda Jazz Hybrid için, süreç iplik misali çözülerek ilerliyor. Crossover dinamikleri vadeden yepyeni bir versiyona kavuşmasından ötürü ayrı bir ilgiyle beklenen modelin önümüzdeki yaz döneminde Avrupa satışlarına başlanılması planlanıyor. Bugüne kadar teknik özellik konusunda çok da detay paylaşmayan Honda, nihayet gizem örtüsünü kaldırmaya başlıyor. İçerisinde iki adet kompakt elektrik motorunu barındıran hibrit versiyonun ön planda olduğu bu paylaşımda, performans ve karbon salınımı gibi rakamlar artık net şekilde masada görünüyor.

2020 Honda Jazz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Honda Jazz Hybrid teknik özellikleri

Hibrit reçetesinin merkezine 1,5 litrelik i-VTEC benzinli motoru konumlandıran Honda, elektrik motorlarıyla birlikte ortaya yaklaşık 110 beygir güç ve 253 Nm tork değerlerini çıkartıyor. Jazz Hybrid’in bu kombinasyonla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 9,4 saniyede tamamlayabildiğini ve maksimumda 175 km/s hıza çıkabildiğini görüyoruz. Aslında bu rakamlar şimdi göreceğimiz yakıt tüketimi değerlerinin de etkisiyle ağırlıklı olarak ekonominin ön planda tutulduğunun işareti konumuda. Yapılan testler sonucunda fabrika versisi olarak 100 kilometrede 4,5 litrelik ortalama yakıt tüketen bir Jazz versiyonuyla karşı karşıyayız. Yine verilerde Jazz Hybrid’in kilometre başıya 102 gramlık karbon salınımı yaptığını da görüyoruz. Saf elektrik, Hybrid ve Benzinli olmak üzere üç farklı sürüş modunu da beraberinde getirecek olan modelin şimdiden önünde önemli rakipler olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Jazz ilke ilgili bilgileri kademeli olarak almaya devam edeceğiz.

İlgili video

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!