reklamı kapat

POPÜLER

En eğlenceli hareket sensörü: Sammy Screamer [Video]

Yatak odasında uyuyan bebeğinizi takip edebileceğiniz kameralar, telsizler ve hareket sensörlerinin çeşit çeşit modelleri piyasada bulunabiliyor. Ancak öyle firmalar var ki, artık doydu dediğimiz pazarlardaki ürünler için yepyeni kullanım alanları yaratabiliyor. İngiltere merkezli BleepBeeps, tam olarak bu türden bir firma.


Firmanın kurucusu aynı zamanda eski bir reklamcı Tom Evans ve ekibi, oldukça eğlenceli ve basit fonksiyonu ile dikkat çekmeyi başaran hareket sensörü Sammy Screamer‘ı ortaya çıkardı. Sammy Screamer’ın tasarımında her çocuklu evde bulunan, birbirine geçmeli oyuncak bloklardan esinlenilmiş. Görevi ise oldukça sade olarak tanımlanmış; hareket edersen ses çıkarmaya başla ve telefona uyarı yolla. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonla eşleştirilen sensör, bulunduğu noktadan hareket ettirildiğinde hem akıllı telefon uygulaması aracılığıyla tespit edilen ses seviyesinde alarmını çalmaya başlıyor hem de telefona uyarı mesajı bırakıyor.

AKILLI TELEFON UYGULAMASI İLE KONTROL
Manyetik yapısı sayesinde metal yüzeylere yapıştırılarak kullanılabiliyor. Ayrıca sahip olduğu askı sistemi sayesinde kapıya, bebek arabasına veya başka noktalara asılabiliyor. Böylece sadece uyanan bebeğinizi değil, diyetin ortasında gece yarısı buzdolabına gizli bir sefer düzenleyen eşinizi de takip edebiliyorsunuz. Sammy Screamer’ın hareket hassasiyetini de akıllı telefon uygulamasından ayarlamak mümkün. Kickstarter‘dan seri üretime geçebilmek için destek toplamaya devam eden firmanın, 20 bin dolar olan hedefine kısa sürede ulaşması bekleniyor. Bu süreçte erken davranan belirli sayıda bir grup destekçi, Sammy Screamer’a 60 dolar ödeyerek sahip olabilecek.

BLEEPBEEPS’DEN EBEVEYNLERE YÖNELİK ÜRÜNLER
Ürünün yanı sıra firmaya yani BleepBeeps’e de kısaca değinelim. Firmanın Sammy Screamer dışında prototip veya planlama aşamasında olan bir dizi yaratıcı ve eğlenceli ürün projesi bulunuyor. Tüm bu ürünlerin birbirleriyle ilişkili bir felsefesi var; anne-babalığı kolaylaştırmak. Bu felsefeye sahip ürün ailesinde akıllı ateş ölçerden, çocuğunuzun konumunu takip edebilmeniz için GPS cihazına birçok farklı proje yer alıyor. Projelerin detaylarını ve tamamlanma süreçlerini takip etmeye devam edeceğiz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“En eğlenceli hareket sensörü: Sammy Screamer [Video]” için bir cevap

  1. ercan polat dedi ki:

    Bunların atası BIKN dir…ben BIKN keşfedip kullanmaya başladığımdan bu yana nerdeyse 2 sene geçti