reklamı kapat

POPÜLER

Hareketi algılayan akıllı bileklik çocuklara kodlamayı öğretiyor [Video]

Çocukları kodlama ve yazılıma alıştırmak için eğlenceli ve eğitici alternatifler giderek çoğalıyor. Çocuklarının hem sosyal ve aktif olmasını hem de yazılımla ilgilenmesini isteyen ebeveynler için yeni bir alternatif Kickstarter‘da bağışları bekliyor.

Teknoloji çok eğlenceli olabilir ancak işin yazılım kısmı biraz “sıkıcı” ve çok da ilgi çekmeyen bir alan. Özellikle de sekiz yaşındaysanız koşup oynamak varken çeşitli komutları bir araya getirmek istemeyebilirsiniz. Mover Kit ise bu iki dinamiği bir araya getiriyor. Akıllı bir bileklik olan Mover Kit ilk etapta kullanıma hazır halde gelmiyor. Çocuğunuzun devreleri bir araya getirmesi ve bilekliği kurması gerek. Bir nevi “kendin yap” tarzı bir akıllı bileklik yani. Kurulumu oldukça basit olan bileklikte 8 adet RGB LED ışık yer alıyor. Bu LED ışıklar gökkuşağı renginde ve kodlamaya göre yanabiliyor.

Hareket sensörü ve pusulaya da sahip olan Mover Kit, görsel blok yöntemiyle kodlanabiliyor. Çocuklar yapılacak harekete göre ışıkların nasıl tepki vereceğini ayarlıyor veya hazır kodlanmış oyunlar arasından birini seçerek kişiselleştirebiliyor. Sonrasında koşma, fırlatma gibi hareketleri algılayan bileklik her harekete göre programlanmış ışığı yakıyor. Çocuklar kendilerine bir koşu parkuru oluşturabilir veya eğlenceli kostümler yapabilir. Kickstarter’da 45 dolardan başlayan fiyatlarla satılan Mover Kit ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO