reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Eşel Mobil devrede; benzin fiyatlarında yeni artış

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre benzin fiyatlarına yeni bir zam yapıldı.

Son haftalarda dünya petrol fiyatlarında artış söz konusuydu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), sosyal medya hesapları üzerinden bir dizi haber duyurdu. Buna göre bir benzin fiyatlarında bir düzenleme gerçekleşti.

EPGİS‘den yapılan açıklamada; “Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 17/07/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 17 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.” sözlerine yer verildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor.

Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönmüştü. Benzin, motorin ve otogaz dahil tüm akaryakıt çeşitlerinde hali hazırda uygulanan bu sistem sayesinde kimi zaman, zamlar ceplere yansımıyor.

İlginizi çekebilir

T-Roc R