reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Eşel Mobil devrede; benzin fiyatlarında buruk indirim

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgilere göre benzin fiyatlarına yeni bir indirim yapıldı.

Son haftalarda dünya petrol fiyatlarında düşüş söz konusuydu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), sosyal medya hesapları üzerinden bir dizi haber duyurdu. Buna göre bir benzin fiyatlarında bir düzenleme gerçekleşti.

EPGİS‘den yapılan açıklamada; “Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 20/08/2021 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 27 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.” sözlerine yer verildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor.

Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönmüştü. Benzin, motorin ve otogaz dahil tüm akaryakıt çeşitlerinde hali hazırda uygulanan bu sistem sayesinde kimi zaman, zamlar  ve indirimler ceplere yansımıyor.

İlginizi çekebilir

T-Roc R