reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony Xperia 8 Lite

Eski ama yeni; karşınızda Sony Xperia 8 Lite ve tüm özellikleri

Akıllı telefon pazarının geri plandaki ismi Sony, 2019’da çıkan Xperia 10 üzerine kurulan yeni modeli Sony Xperia 8 Lite ile karşımızda.

Advertisement

Türkiye pazarında telefon tarafı için bulunmayan Sony, yeni (!) modeli Sony Xperia 8 Lite ile şimdilik sadece Japonya pazarına odaklanıyor. Global pazara çıkması çok mümkün olmayan, çıkması halinde satma şansı da olmayan telefon, gücünü üç yıl önce tanıtılan 14 nm Snapdragon 630 işlemciden alıyor. Üstten kalın çerçeveli ve köşeli bir tasarımı benimseyen telefon, 6 inç Full HD+ LCD ekrana sahip ve sadece 2.870 mAh pil taşıyor. 4 GB RAM + 64 GB depolama ile gelen Xperia 8 Lite modelinin önünde 8 megapiksel selfie kamerası var. Arkada ise çiftli kurulum bir araya geliyor. Burada 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Parmak izi yan tarafında olan ve iki farklı renk seçeneği bulunan telefon, Japonya pazarında dahi pek ses getirebilecek gibi görünmüyor. Fiyat ise yaklaşık olarak 280 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 8 Lite öne çıkabilecek gibi durmazken, Xperia 10 II modeli de yılın başında gelmişti

Sony Xperia 10 II, bir amiral gemisi değil ortaya seviyeye konumlandırılmış. 6 inç 21:9 FHD+ OLED ekrana sahip modele gücünü Snapdragon 665 işlemci ve 4 GB RAM veriyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefonun önünde 8 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise üçlü kurulum bizleri karşılıyor. Burada 26 mm 12 megapiksel + 52 mm 8 megapiksel + 16 mm 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. 3.600 mAh pili bulunan 4G‘li telefon, iki farklı renk seçeneğine sahip. 3,5 mm kulaklık girişi bulunan Xperia 10 II, suya karşı da dayanıklı.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda geleceği akıllı telefon fabrikası